רועי אטיאס "דרך העיינים שלו השתקפה הנשמה" (צילום: פרטי, מתוך הרשת החברתית)

הלם קשה הכה את מושב נורדיה, ביום ראשון (6.5) בשעות הבוקר המוקדמות: תאונת דרכים בין משאית לאופנוע על כביש 531 סמוך לרעננה, הביאה למותו של רוכב האופנוע רועי אטיאס (22).

תאונת אופנוע (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

משפחת אטיאס יושבת שבעה ברחוב הבנים, בנורדיה, השכנים מספרים שהוריו לימור ואבי בהלם: "זה כאב שאי אפשר להסביר במילים, מי יתן ותהיה להם מנוחה. רק לפני שנה וחצי, רועי השתחרר מתפקיד קרבי בצה"ל".

עוד באותו היום נקבר רועי בבית העלמין במושב נורדיה אל מול מאות מנחמים שהגיעו לחלוק לו כבוד אחרון. זו הייתה הלוויה קשה וכואבת מספרת חברתו מור: "מזג האוויר בכה איתנו, השמיים היו מלאים בעננים בזמן הלוויה. אני משחזרת את הפעם האחרונה שראיתי אותו, ונזכרת בעיניים הטובות שלו, דרך העיניים הכחולות שלו השתקפה הנשמה".

"זה כאב שאי אפשר לתאר במילים" רועי אטיאס ז"ל (צילום: פרטי)

משפחת אטיאס משתפת את מיינט:"רועי, רועי שלנו. המומים ונפעמים מגודל האסון שנחת על המשפחה, מרגישים כמו בחלום בלהות, איך זה יכול להיות שהלכת מאיתנו כל כך מוקדם, כל כך צעיר, כל כך יפה. אנחנו זוכרים שבאנו לבית חולים, ביום בו נולדת. אור גדול הבאת למחלקה, האחות הרימה אותך כמו הרימה גביע ניצחון נוצץ, עם שיערך הזהוב והעיניים הכחולות, קראו לך שמש.

"וכך גם היית בחייך - אור גדול שמאיר על הכל. איך נפרדים מילד עם מלא שמחת חיים וחיוך נצחי? רועי, היית ותמיד תהיה עמוד התווך של המשפחה, תמיד עם אנרגיות חיוביות ואופטימיות מתפרצת. גרמת לכל הסובבים אותך תמיד לחייך ולהיות מאוחדים, כי פשוט כזה אתה - ילד פלא.

"היית חייל, מפקד ודמות להערצה ולא משנה מה עברת שם ולמרות כל הקשיים תמיד אמרת שהכל עובר והכל זמני. כהרגלך עשית את זה בצורה הטובה החיובית והמעוררת השראה.

"רועי שלנו, היית האושר של המשפחה, איך ממשיכים מכאן?! אם יש משהו אחרי המוות, בבקשה תראה למשפחה את הדרך, אל תשאיר את ההורים והאחים לבד, תשלח מסרים, חיבוקים ותבוא בחלומות, כי אנחנו כל כך מתגעגעים. תהיה נשמתך הטהורה מנוחתה בגן עדן".

רועי אטיאס ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

האח שי אטיאס לא מצליח לעכל את רוע הבשורה: "לעולם לא אשכח אותך תמיד אני ינציח אותך עד יומי האחרון בעולם, אני אוהב אותך ותמיד אוהב". "אלוהים תעיר אותי ותגיד לי שזה חלום רע וכלום לא קרה", הוסיף רונן, דודו של רועי.

משטרת ישראל פתחה בחקירה, נסיבות ואופי התאונה יבדקו.