אגם לוי ז"ל (צילום: פרטי)

אגם לוי ז"ל מהמושב חירות שנספתה באסון נחל צפית, הובאה היום בשעות הצהריים למנוחות בבית העלמין בלב השרון. לוי נהרגה בשטפונות הנחל יחד עם תשעה בני נוער נוספים במסגרת מסע גיבוש של המכינה הקדם צבאית "בני ציון".

איילת יגר, מורה ללימודי ארץ ישראל בקריית חינוך דרור במועצה האזורית לב השרון, בית הספר בו למדה אגם לוי, סיפרה: ״סימן הזיהוי של אגם האהובה היה חיוך גדול. לאגם הייתה אצילות מיוחדת גם כלפינו המורים. כל בקשה נפתחה ב'סליחה על ההפרעה' והודתה על כל דבר.

"אגם הייתה תלמידה מצטיינת, למדה במגמת פיסיקה ולימודי ארץ ישראל. כל משימה בוצעה על ידה בצורה מושלמת. השקיעה רבות בלימודים והצטיינה בכל המקצועות. תלמידה חכמה מאוד, מוכשרת ושקטה בהתנהלותה. סקרנית מאוד, עתיד גדול  ציפה לה. יותר מהכל בלט אצל אגם טוב לבה. היה לה לב רחב עם מקום לכולם. את טוב לבה הקרינה כלפי חוץ. היא התנדבה לפעול עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מדריכה בתנועת הנוער ובפרויקטים שונים בחו״ל.

"אגם לא אהבה שמדברים הרבה בלי לעשות. היא פעלה תמיד לעשייה ונתינה. באחת הפעמים היא אמרה לי: 'קשה לי לדבר על מה שהייתי רוצה לעשות, אני פשוט אעשה'".

עמליה, חברתה של אגם, הכירה אותה בתנועת הנוער של בני המושבים. "אגם הייתה מלח הארץ, ילדה של חיוך וצחוק", סיפרה. "היו לה תמיד אנרגיות טובות ויכולת למשוך אחריה את החברים באנרגיות המהממות שלה. היא הייתה מאוד חכמה, נהגה לקרוא עיתונים וספרים.

"היא הייתה בחורה מאוד מפרגנת. הייתה מעודדת את כל מי שהתקשתה בביטויים כמו 'את חזקה', 'את גיבורה'. זה בלתי נתפס שהעולם יתנהל בלי אגם. היא דמות שצריך אותה. הלב פשוט מתקשה להאמין".

תנועת בני המושבים כתבו בפוסט הספד בפייסבוק: "משפחת בני המושבים מרכינה ראש וכואבת את אבדן עשרת הנערות והנער, הרוגי האסון הכבד. מתוכם, את האבדן האישי הנורא שלנו, ארבעה חניכי בני המושבים: רומי כהן ממאור שבמנשה, אגם לוי מחירות שבלב השרון, עדי רענן ממכמורת שבעמק חפר וצור אלפי ממזכרת בתיה (גדל והתחנך בכפר בילו שבגזר.( ארבעתם היו חניכים ומדריכים בבני המושבים ואין מילים לתאר את גודל האסון. אנחנו מחבקים את המשפחות, הקהילות והחברים ומלווים אותם בשעה הקשה הזאת.

"רומי, אגם, עדי וצור פעלו מתוך תחושת אחריות ושליחות עצומה כלפי החברה הישראלית ומתוך אהבת הארץ. אותה אהבה שהניעה אותם לבחור בשנה נוספת של התנדבות למענה. יהי זכרם וזכרון פועלם ברוך. נמשיך לחנך לאהבת הארץ דרך שביליה ונופיה ונמשיך לעשות זאת תוך משנה זהירות ושמירה על חיי אדם".