האקדמיה למחול ברעננה פתחה בפרויקט מימון המונים למען קבוצת הבוגרות של המחול המודרני באקדמיה, כדי לגייס את הסכום הנדרש להן להשתתפות בתחרות עולמית, שתתקיים בברצלונה בחודש יולי הקרוב, לאחר שהקבוצה נבחרה לייצג את המדינה

הקבוצה, המונה 20 נערות בגיל 17-15, זכתה בפברואר שעבר במקום הראשון בקטגוריה קבוצתית בתחרות מקדימה לתחרות גביע העולם בריקוד — DWC. במהלך התחרות הארצית, נבחרה הקבוצה, מתוך עשרות קבוצות שהגיעו לתחרות, לייצג את ישראל בתחרות העולמית. התחרות תתקיים בברצלונה, במשך שבוע, וישתתפו בה כ-12 אלף רקדנים ורקדניות מכל העולם. אולם, לשם כך על הרקדניות לגייס סכום של 25 אלף שקל

הריקוד שיבצעו יהיה בסגנון מחול עכשווי, וישלב ג'אז, מחול מודרני, אקרובטיקה ובלט קלאסי

רקדניות האקדמיה למחול והמנהלת רונית ווליצקי (במרכז) | צילום: אסף פרידמן

"כל העלויות יוצאות מהכיס הפרטי של הרקדניות", מספרת רונית ווליצקי (35), יוזמת הפרויקט, ומנהלת האקדמיה למחול ברעננה זה 13 שנה. "הבנות צנועות מאוד, ולא תיכננו לזכות בתחרות המקדימה. לפיכך, לא התארגנו מראש על תוכנית פיננסית לקראת התחרות העולמית". 

לדבריה, "במיוחד על רקע חגיגות ה‑70 של המדינה, ושילוט החוצות בסימן 'יש במה להתגאות', לקבוצה יש רצון חזק להביא גאווה למדינה. מאחר שלא משקיעים די משאבים לפיתוח תחום המחול המודרני, העבודה הזאת נעשית רק באופן פרטי, בבתי הספר למחול

"ברגע שמגיעה הזדמנות להשתתפות בתחרות בסדר גודל כזה, נעשה הכל כדי להביא כבוד וגאווה, וזה משהו שכולם צריכים להיות שותפים בו", הוסיפה

"עבדנו קשה מאוד לקראת התחרות", מספרת נגה לוי (15), רקדנית בקבוצה זה ארבע שנים. "התאמנו במשך שעות ארוכות, עד הלילה, במשך חודשיים. הצלחנו להשתפר בחודשיים האחרונים שלפני התחרות. כשהגענו לתחרות, ראינו שהרמה של יתר הקבוצות שהתמודדו מולנו גבוהה מאוד. למרות הלחץ, האמנו בעצמנו והצלחנו להפתיע את כולם. ברגע שזכינו, זה היה מדהים. זאת היתה ההרגשה הכי טובה בעולם". 

לקראת התחרות העולמית, הקבוצה כבר החלה באימונים אינטנסיביים. "אם נצליח לגייס את הכסף, לטוס ולהתחרות, זה יהיה כבוד ענק. אנחנו רוצות להגיע לתחרות יותר מכל דבר אחר. עבדנו קשה ואנחנו יכולות לעשות את זה". 

לדבריה, היחסים בין רקדניות הקבוצה הן הרבה מעבר ליחסי עמיתים למקצוע. "כולנו חברות טובות במשך שנים", היא אומרת. "הרקדניות בקבוצה הן כמו אחיות בשבילי. אנחנו נפגשות באימונים וביניהם, ממש כמו משפחה. אני מקווה מאוד שפרויקט מימון ההמונים יצליח, ובינתיים נמשיך בעבודה הקשה לקראת התחרות". 

כוריאוגרפית הקבוצה היא שני לנדס (18), גם היא בוגרת האקדמיה ותושבת רעננה. "מאז ומעולם אהבתי לרקוד וליצור", היא מספרת. "הזכייה בתחרות הארצית היתה חוויה מאתגרת ומרגשת. ניתן היה להבחין בהשקעה ובעבודה הקשה שהגיעה מהבנות. לבנות מגיעה הזכות לייצג את המדינה בתחרות הבין-לאומית, ולהביא אתן את הכבוד וההצלחה שמגיעים להן ולכולם".

"אנא תמכו בנו, כדי שנגיע להתחרות בגמר, נייצג את מדינתנו בכבוד הראוי לה, ונעביר מסר של אהבה לעולם", כתבו הרקדניות באתר הקמפיין. "בזכות התמיכה שלכם נוכל לרקוד, להתחרות ולייצג אתכם. כל נשימה שניקח על במת הגמר תוקדש לכל מי שתמך בנו והביא אותנו לשם. אנו שולחות לכולם את אהבתנו ומתפללות להצלחה".