נפרדנו כך? מרכז החלוקה בקריית שרת | צילום: רועי רובינשטיין

מאז שנת 2014 מבקשים תושבי שכונת קריית שרת לקבל, בדומה לרוב המוחלט של תושבי העיר, את הדואר לתיבות אישיות ליד הבית. אולם הדרך לביטול מרכזי החלוקה הייתה ארוכה ומפותלת. השבוע הכריזה חברת מועצת העיר רחלי בן ארי סקעת, כי בדואר ישראל התחייבו לבטל סופית את מרכזי החלוקה עד חודש יולי הקרוב.

"בעקבות פניות רבות של תושבי שכונת קריית שרת בעניין הדואר, אני פועלת במגוון מישורים על מנת לשפר את איכות החיים בשכונה ולקבל שרותי דואר כיאה לעיר מפותחת", אמרה בן ארי סקעת והבטיחה כי עוד השבוע תצא הודעה לכל תושבי השכונה על ביטול מרכז החלוקה.

כזכור, לפני כשנתיים, בעקבות מחאת תושבים שהוביל חבר המועצה ניר קריסטל, הודיעו דואר ישראל ועיריית רעננה כי בכוונתם לעשות רפורמה בחלוקת הדואר בשכונת "קריית שרת", במסגרתה דיירי הבתים הפרטיים יקבלו את הדואר עד הבית ולא במרכז החלוקה הוותיק במרכז המסחרי. אלא שההתניה למעבר זה הייתה שהתושבים יתקינו תיבות דואר על שער ביתם. אחרי שנתיים של התמהמהות, טענו בדואר ישראל לפני מספר חודשים כי רק כ-30% מתושבי השכונה המתגוררים בבתים פרטיים התקינו תיבת דואר ליד ביתם, בעוד הדרישה היא ל-50% לפחות.

כעת, עם המועד החדש והמתקרב (יולי 2018), צפויים גם תושבי קריית שרת לקבל שירותי דואר כמו תושבי כל שכונות העיר. "מקווים שהפעם זה באמת יצא לפועל", סיפרה תושבת השכונה שרכשה תיבה כבר לפני שנתיים ומאז ממתינה לדוור. "שמענו כבר הרבה הבטחות, אבל מקווים שהפעם זה באמת יקרה".

מדואר ישראל טרם נמסרה תגובה רשמית.