צילום ארכיון: עידו ארז

כל שנה בל"ג בעומר הם יוצאים לרחובות, מסיירים בין המדורות הגדולות והקטנות, מנסים בין ההמולה לאתר קולות שבר וזעקה של חתולים וכלבים המתחננים לחייהם. זו המציאות של מתנדבי סיירת בעלי החיים שמבקשים למנוע מקרים של התעללות, שהופכת לנפוצה ואכזרית במיוחד בערב החג.

מדי שנה מושלכים בעלי חיים, לרוב גורי חתולים, למדורות. היוזמה שמתקיימת מזה מספר שנים בניסיון למנוע את המקרים, צברה בשנים האחרונות תאוצה תודות לרשתות החברתיות. מדי שנה מחלצים המתנדבים עשרות בעלי חיים ברחבי הארץ מידיהם של צעירים, לרוב בני נוער.

"בשנים קודמות היו מקרים (לא ברעננה) שבהם שרפו גורי חתולים חיים. בשנה שעברה שרפו גם ארנבת", מספרת לרה, אחראית הסיירת ברעננה. "שנה שעברה לא נתקלנו במקרים כאלה ברעננה, תודה לאל. אני מאמינה שהרבה מזה הודות לסיורים ומעורבות המשטרה. השנה לצערי אין הרבה מתנדבים ואנחנו זקוקים לעזרה".

יש לציין כי לפני שלוש שנים אותר בכפר סבא כלב בשקית אטומה סמוך למדורה ובשנה שעברה הצילו אנשי הסיירת חתול בהרצליה - שני מקרים מתוך עשרות כל שנה. במקרים אחרים נמצאו פגרים של גורים לאחר שנזרקו לאש.

"לא נצליח לעשות שינוי משמעותי ולהציל חיים ללא עזרה נוספת", מוסיפית המתנדבים. "אנחנו רוצים לשמור על העיר ללא מקרים זוועתיים".

רוצים להצטרף לסיירת? צרו קשר עם לרה - 050-2709545 או עם העמותה - 0506701774