בניין עיריית רעננה | צילום: יוגב עמרני

אתר מידרג פרסם אמש (ג') את תוצאות הסקר שנערך ב-21 ערים ברחבי הארץ ומטרתו לשקף את תחושת התושבים על התמורה אותה מקבלים מהעיריות. התוצאות עבור עיריית רעננה הציגו ירידה מזערית בהשוואה לשנה שעברה ומיקמו אותה במקום השלישי בארץ, אחרי מודיעין ונס ציונה.

6,424 העונים על הסקר (הארצי) התבקשו לדרג את העירייה ב- 16 פרמטרים: ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד. טעות הדגימה הייתה 0.06.

בנושא ההתקשרות עם העירייה התבקשו התושב לדרג במספר פרמטרים: המוקד העירוני, הטיפול בתלונות והתקשורת באופן כללי. רעננה הגיעה בקטגוריה זו למקום הראשון עם הציון המרשים 4.37.

ארץ ישראל שלנו יפה וגם פורחת - אבל נקייה היא לא. בסולם דירוג של 1-5, 40% מהעיריות לא הצליחו אפילו להגיע לציון 3 בשאלת ניקיון הרחובות. העירייה שממוקמת בתחתית היא ירושלים ובמקום הראשון - מודיעין. רעננה דווקא הצליחה לעבור את רף ה-3 וסיימה במקום החמישי עם הציון 3.61, מקום אחד אחרי הרצליה. הציון הגבוה יחסית, יש לציין, מפתיע לאור כמות התלונות המתקבלות במוקד העירוני על חזות העיר. בדגש על פינוי זבל התוצאות היו דומות והפוכות - הפעם רעננה במקום הרביעי (3.98) והרצליה מיד אחריה במקום החמישי (3.9).

ומה מצב הפארקים ומתקני הספורט? בדומה לדירוג של שנה שעברה, גם השנה זו השאלה היחידה שבה לא מעט עיריות קיבלו ציונים מעל 4. רעננה מוקמה במקום השלישי עם הציון 4.04.

צילום: ShutterStock

בשאלת מערכת החינוך בעיר שנחלקה למצב הפיזי של המבנים ולמערכת החינוך באופן כללי, קיבלו רוב העיריות ציונים סבירים שנעו בין 3 ל-4. יוצאת דופן במיוחד היא עיריית מודיעין, העירייה היחידה שקיבלה ציון גבוה מ-4 במרבית הפרמטרים. מיד אחריה ניצבת רעננה במקום השני (3.69).

התושבים נשאלו גם עד כמה העירייה מפתחת את אזורי הבילוי, דואגת לפעילות לקשישים ומה מצב המרכזים הקהילתיים והחוגים. כאן התגלה עקב האכילס של העיר. רעננה שדורגה גבוה ברשימה ברוב הקטגוריות, הגיעה רק למקום התשיעי, כשהיא בקושי עוברת את רף הציון 3 (3.03).

עוד לפני נושא המאבקים לגבי התכנון העתידי של העיר והנת"צ, נראה שתושבי העיר מרוצים מהמצב הנוכחי. בפרמטר של קידום פרויקטים של תמ"א 38 הגיעה עיריית רעננה למקום הראשון (3.61). בפרמטר של בניית יחידות דיור לזוגות צעירים, הנתונים הביאו את העיר למקום התשיעי בלבד.

דירוג העיריות מתוך אתר מידרג