ערן לוי | צילום: אפרת קופר

קמפיין שנפתח השבוע במימון המונים, מגייס את הציבור לסכום של 25 אלף שקל, לטובת הקמת תנועת "חֵלֶק — חברה למען קהילה", בהובלת ערן לוי (44), עו"ד ומגשר עצמאי, נשוי ואב לשלושה, ותושב רעננה זה 12 שנה.

אם הקמפיין יגיע ליעדו, תוכל התנועה להתמודד על כניסה למועצת העיר בבחירות המקומיות הקרובות, שיתקיימו באוקטובר 2018.

"התנועה שהקמתי אינה תנועה פוליטית", מדגיש לוי למיינט רעננה. "לא עומדים מאחוריה בעלי הון או עסקנים שממנים את פעילותנו. מדובר בתנועה חברתית, ששמה לעצמה למטרה לפעול בשקיפות, הגינות ושותפות מלאה יחד עם התושבים שבוחרים לקחת חלק ברעננה".

במסגרת קמפיין מימון ההמונים שעלה באתר הדסטארט, כתב לוי: "ניהול מערכת בחירות הוא עניין יקר. השותפות שלכם תסייע בידינו לעשות זאת בצורה השקופה והנקייה ביותר, ללא פוליטיקה וללא פחד. בעלות סמלית, תוכלו להעניק לי ולחבריי את הזכות להוביל את רעננה למקום בו היא ראויה להיות".

נוסף להיותו מגשר, פועל לוי כמשפטן ומנהל משרד חקירות זה 20 שנה. את שירותו הצבאי סיים כלוחם חי"ר בשנת 1995. במסגרת פעילותו הציבורית למען קהילת רעננה, שימש לוי כיו"ר ועד שכונת לב הפארק בשנים האחרונות, והוא פעיל בוועד של שכונת נווה זמר. כן, כיהן לוי במשך חמש שנים כיו"ר אגודת הסטודנטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, והיה ממקימי עמותת תמ"ר, המסייעת למשפחות נזקקות באזור השרון, בה פעל לצד התנדבות במעון לנשים מוכות בהרצליה בליווי לבתי משפט.

כחלק ממצע הבחירות שלו, הפתוח לעיון הציבור, מבטיח לוי כי התנועה תילחם מול השחיתות. "במציאות של שחיתות הקיימת כמעט בכל מקום אפשרי, אנחנו רוצים לחולל שינוי, במסגרתו נפעיל מנגנונים חזקים למיגור התופעה ולהתמודדות עמה", כך נרשם במצע. "תנועת 'ח.ל.ק' אינה תומכת באף מועמד ספציפי לראשות העיר, ולכן גם לא ממליצה על מועמד כזה או אחר".

עוד נרשם במצע, כי בכוונת התנועה לפעול בין היתר להפחתת תעריפי הארנונה בעיר ולבקר את יעילות עבודות העירייה, בשאיפה להתייעלות כספית. בתחום החינוך, מבטיח לוי במצע כי יהפוך את בתי הספר למרכזים קהילתיים בשעות אחר הצהריים, יעודד למידה יצירתית ויעניק תמריצים למורים. בתחום הביטחון, מתייחס לוי בין היתר להגדלת האכיפה, ולצעירי העיר הוא מבטיח לפתוח מקומות בילוי נוספים בפאתי העיר. כן, מתייחס לוי לנושא שיפור וחידוש חזות העיר והתשתיות, ובין היתר להקמת מערכי התנדבות לגיל השלישי ולמען בעלי מוגבלויות.

"תנועת 'חֵלֶק — חברה למען קהילה' הוקמה כחלק מאג'נדה חברתית, ששמה את התושב במרכז", מוסיף לוי. "החלטנו לפתוח קמפיין גיוס המונים כדי לאפשר לתושבים להיות חלק אמיתי בדרך אותה אנו מובילים אל מועצת העיר, ובעזרתם נצליח. אני מזמין את כולם להיכנס לקמפיין הגיוס ולהביע תמיכה כפי יכולתם. רק כך יוכלו תושבי רעננה להרוויח באמת נציגות נטולת אינטרסים אישיים, שעתידה לעבוד רק עבור התושבים בחמש השנים הבאות".