ישי לוי וזירת האירוע ב-2015 | צילום: פרטי, מד"א

בחודש דצמבר 2015 נכנס מחבל לגינה ציבורית ברעננה, בשעה שהייתה עמוסה בהורים וילדים. תושב העיר, ישי לוי, שמע צרחות מדירתו, זינק ממנה והחל במרדף אחר המחבל, בסופו הצליח לנטרל אותו. לוי שנפצע באירוע לא הצליח להשתקם ובעקבות מצבו הבריאותי, הוא מעיד כי צבר חובות בגובה של 620 אלף שקל.

לוי מסביר כי הביטוח הלאומי מעביר קצבה נמוכה שלא מכסה את הוצאות המשפחה ואת ההוצאות הרפואיות. נוסף על כך, מצבו הבריאותי הולך ומחמיר והוא מוגדר כנכה וסובל מפוסט טראומה. בעקבות הלחץ הנפשי, הוא עלול אף לאבד את ראייתו בעין אחת".

חבריו של לוי החליטו לקום ולעשות מעשה, והקימו פרויקט באתר למימון המונים. "הקרבתי את עצמי בשביל להציל נפשות מתוך אהבה ואכפתיות לתושבים", מספר לוי למיינט רעננה. "סיכנתי את נשמתי בשביל להציל חיים, בידיעה שלא בטוח אחזור. היום אני מאמין שהאזרחים לא ינטשו אותי. כל מה שאני רוצה זה רק לחזור לשגרה. היו לי חיים נהדרים לפני אותו האירוע, הלוואי והייתה לי היכולת לשים את הכל מאחורי". 

"עד היום ישי תמיד היה בצד הנותן", מספרים חבריו במסגרת הפרויקט שיזמו. "הוא התבייש לבקש, וגם עכשיו זה מאוד קשה. אז אנחנו, החברים של ישי, זועקים את כאבו ואת כאב המשפחה. בתקווה להציל אותה מחרפת רעב ובזיון".  הפרויקט נוצר בשיתוף "קרן גיטלר", במטרה לגייס סכום של 620 אלף שקל לכיסוי חובותיו של לוי ומשפחתו. נכון להיום נותרו 13 ימים לסיום הפרויקט, ועד כה גוייס מחצית מסכום היעד.

 לתרומות לישי: 

בפרויקט מימון המונים, בתיבת דואר 171 רעננה, או בטלפון: 053-3593050