בילסקי | צילום: יוגב עמרני

הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעת שר האוצר, משה כחלון, למנות את זאב ביילסקי לתפקיד ראש מטה הדיור. בילסקי יתחיל את תקופת החפיפה ב-10.4 מול ראש המטה היוצא, אביגדור יצחקי. בתחילת חודש מאי הוא צפוי להיכנס רשמית לתפקיד.

כזכור, תמיכתו של כחלון בבילסקי לתפקיד נודעה לאחר ששר האוצר צייץ על כך בטוויטר שלו. בעקבות פרישתו המוקדמת של ראש העיר, לפני מועד הבחירות, מתחו רבים בעיר ביקורת על כך שזו הפעם השנייה שראש העיר לא מסיים קדנציה מלאה ועוזב לטובת הזירה הארצית.

בילסקי (69) מילא שורה ארוכה של תפקידים ניהוליים ומקצועיים בשירות הציבורי, וכיהן קודם לכן כחבר כנסת, חבר בוועדת חוץ ובטחון, יו”ר הנהלת הסוכנות היהודית ויו”ר ההסתדרות הציונית העולמית.

שר האוצר, משה כחלון: “לאור ניסיונו הרב של מר ביילסקי בניהול מערכות מורכבות ורבות היקף במגזר המוניציפלי והארצי, והיכרותו עם עבודת הממשלה והכנסת אל מול הרשות המבצעת, אני סמוך ובטוח כי הוא המועמד המתאים ביותר לשמש בתפקיד יושב-ראש מטה הדיור, בהזדמנות זו, אני מבקש להודות לראש מטה הדיור היוצא, אביגדור יצחקי, על מנהיגות ופעילות פורצות דרך בנושא הדיור ועשייה ענפה וברוכה למען הזוגות הצעירים וכלל אזרחי ישראל”.