הפוגה קלה באמצע ישיבה טעונה. בילסקי ומיכל | צילום: רועי רובינשטיין

ריח הבחירות הורגש בבית יד לבנים, בו נערכה ישיבת מועצת עיריית רעננה הערב (ה'). בישיבה הארוכה ביותר בקדנציה הנוכחית אשר דנה בין היתר באישור תקציב העירייה לשנת 2018, אפשר היה לראות כיצד הבחירות ישפיעו על התנהלות העירייה בשנה הקרובה.

התקציב הרגיל, כמו גם התב"רים (תקציבים בלתי רגילים) ותקציב הפיתוח, עברו למרות התנגדותם של חלק מחברי המועצה. התקציב הרגיל אושר ברוב גדול כאשר שלושת חברי האופוזיציה, ניר קריסטל, חיים ברוידא ורחלי בן ארי סקעת מתנגדים אליו. שניים מחברי הסיעה הדתית המאוחדת, חיים גולדמן (שהלין כי חברי המועצה לא היו שותפים פעילים ביצירת התקציב) ואלי אלוש, נמנעו.

תקציב הפיתוח עבר גם הוא ברוב גדול כששלושת חברי האופוזיציה הצביעו נגדו וחיים גולדמן נמנע. עוד בטרם ההצבעה הביע חבר המועצה ניר קריסטל פליאה מדוע העירייה משקיעה כה הרבה בשדרוג גינות ציבוריות ואינה משקיעה מספיק בסלילת עוד שבילי אופניים.

את פרק הדיונים על התקציבים חתמו חברי המועצה עם פרידה מגזברית העירייה, אירית יהל, שהודיעה על פרישתה בחודש שעבר. בתוך כך, זכו הנוכחים לאנקדוטה קומית קלה, כאשר ילדיה של חברת המועצה לואיס אייל נכנסו לפתע לאולם וביתה הקטנה מיכל הוזמנה על ידי ראש העירייה, זאב בילסקי, לשבת לידו ולנהל עימו את הדיון למשך מספר דקות.

המועצה אישרה בישיבה גם את התוכנית להקמת "אשכול רשויות מקומיות", שייתן מענה משותף בזמן חירום, וכן בנושאי תחבורה ואיכות הסביבה. זאת לצורך התייעלות כלכלית וקידום פעילות אזורית משותפת עם הרשויות המקומיות השותפות לבקשתה: טייבה, כפר ברא, כפר סבא, כפר קאסם, קדימה-צורן וקלנסווה.

בהמשך הישיבה הורדה מסדר היום הצעתה לסדר של חברת המועצה רחלי בן ארי סקעת בנושא בחירות ותקצוב של ועדי שכונות, למרות שחברי האופוזיציה דווקא תמכו בה. כך גם קרה עם הצעתו של חבר המועצה חיים ברוידא שביקש להעניק את פרס יקירת העיר לתושבת רבקה אשר שחצתה את גיל מאה.

המועצה הביאה גם לאישור את הארכת הסכם שימוש של עמותת אלו"ט בבית שניתן להם לשנתיים נוספות, על מנת להקים מרכז תעסוקתי לאוטיסטים ברחוב השיזף. כמו כן אישרו חברי המועצה את הארכת תקופת הקצאת הקרקע לעמותה למען האזרח הוותיק.

בסיום הישיבה התחוללה במקום דרמה קלה כאשר סגנית ראש העירייה ויו"ר סיעת מר"צ, רונית וינטראוב, קיבלה הזדמנות לפנות ליושבים באולם וביקשה מהם לתמוך בבקשה של סיעתה בחקיקת תיקון לחוק העזר העירוני בנושא פתיחת וסגירת מרכולים בשבת. כשתחילה לדבר, הביעו חברי הסיעה הדתית המאוחדת את התנגדותם לעצם העלאת הנושא ויצאו בהפגנתיות מהאולם.