משחק החושך. גינת המשחקים בפארק | צילום: רועי רובינשטיין

באנו חושך לגרש: הורים לילדים קטנים המתגוררים במערב העיר בכלל ובשכונת "לב הפארק" בפרט, מלינים על כך שלא הותקנה תאורה מתאימה ליד מתקני המשחקים בפארק רעננה. מדובר במשחקים הנמצאים מסביב לרחבה שבכניסה לפארק. בעוד הרחבה עצמה מוארת, המתקנים, ובמיוחד אלו המיועדים לילדים קטנים יותר, אינם מוארים.

"השקיעו בפארק המון ועשו דברים יפים עם מתקנים לכל הגילאים, אבל הילדים לא ממש יכולים לשחק בהם במהלך השבוע", טוענת רונה ברקת, אם לילדה. "הילדים מסיימים את הגן בארבע או ארבע וחצי. עד שאנחנו מגיעים לגינה זה כבר חמש והכול חשוך. כך שזמן המשחק נגמר די מהר ואפילו כשאני צריכה להחליף לילדה חיתול, אני עושה את זה בעזרת הפנס של הטלפון הנייד".

תמר, אם לשתי בנות עמן נוהגת לפקוד את הפארק, מכנה את המצב  הזנחה. "אני לפעמים תוהה האם הגינה הזו מיועדת רק לסופי שבוע", היא אומרת. "משום שאין פה תאורה, אנחנו נאלצות לסיים את המשחקים מוקדם. אני דוגלת בלשחק יותר בחוץ ולא לתקוע את הילדות מול המחשב. אם אני רוצה שהילדות ישחקו בחוץ, העירייה צריכה לתת לי אפשרות לכך עם תאורה".

מי מזהה את המגלשה? | צילום: רועי רובינשטיין

הורים רבים מדגישים כי הם מרוצים מהמתקנים עצמם, אך הצבתם שם היא בגדר "חצי עבודה". "הם בנו פה דברים יפים לילדים, אבל לא עשו את האקסטרה מאמץ בשביל להאיר אותם", מוסיפה תמר. "זה מעציב שלעירייה שהשקיעה המון כספית במקום, אין את היכולת להשקיע עוד קצת בחשיבה ולהאיר את המקום".

ברקת, מספרת כי כבר לפני כחודש פנתה לעירייה בנושא, אך דבר לא נעשה כדי לשפר את המצב. "הם פשוט לא מגיבים שם", היא מוחה. "רשמתי להם חמש פעמים בווטסאפ העירוני, בפייסבוק ואפילו פניתי למוקד העירוני. הם כתבו לי בחזרה שהם פתחו קריאה בנושא, אבל שום דבר לא באמת קורה. להודעה האחרונה ששלחתי הם אפילו לא הגיבו".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "הפניות לגבי הוספת תאורה במתקני המשחקים בפארק רעננה התקבלו בעירייה, והנושא צפוי להיכנס לתוכנית העבודה בעתיד הקרוב".