בניין עיריית רעננה | צילום: יוגב עמרני

עובדים בעיריית רעננה מתלוננים, כי נבחרי ציבור שהצהירו בחודש האחרון על כוונתם להתמודד על ראשות העיר בעקבות הודעתו של זאב בילסקי, כי לא יתמודד לתפקיד, הפכו את לשכותיהם בעירייה למטה בחירות. לטענת חלק מהעובדים, חלק מאותם נבחרים מסתגרים בלשכותיהם במשך שעות עם פעילים פוליטיים ועסקנים ואינם זמינים לכאורה לטפל בבעיות העיר.

"במקרה אחד, נוהג בכיר לשעבר בעירייה להסתגר במשרדי העירייה עם אחד מנבחרי הציבור כמעט מדי יום, והם מצרפים לאחרונה לפגישות עוד פעילים מטעמם ובעלי תפקידים בעירייה", אומר גורם בעירייה. "החוק אוסר שימוש במתקן עירוני למטרות פוליטיות".

כמו כן, עובדי עירייה נוספים מספרים כי "פעילה פוליטית מנהלת דו שיח קבוע במשרדים, במסדרונות ובלשכות העירייה, בנושאים פוליטיים הקשורים למערכת הבחירות. ברור כי חייבת לצאת הנחיה מצד מבקר העירייה ומצד היועצת המשפטית של העירייה, כי מדובר בעבירה על החוק".

אחד העובדים העביר בנושא מכתב תלונה למבקר, משה הנדין, בו כתב: "הכרזתו של זאביק (בילסקי) על אי כוונתו להתמודד בבחירות הבאות יצרה תזזית במערכת העירונית. מתקיימות פגישות במשרדי בכירי העירייה בשעות העבודה. אבקש את בדיקתך לנושא ובמידת האפשר להפסיק פעילויות אלו".

מעיריית רעננה נמסר: "חל איסור מוחלט על שימוש במוסדות העירייה למטרות היערכות לבחירות".