(צילום: דוברות המשטרה - ארכיון)

המאבק על הביטחון האישי של תושבי רעננה נמשך בסוף השבוע האחרון. חברי ועד "תושבים למען ביטחון רעננה", שהוקם לא מכבר בעקבות גל פריצות בעיר, החלו להחתים עוברים ושבים על עצומה למען פתיחת תחנת משטרה ברעננה.

כזכור, הוועד הוקם על ידי מספר תושבים שלא היו מרוצים מהטיפול של גורמי האכיפה. מקימי הוועד נפגשו בשבועות האחרונים הן עם ראש עיריית רעננה זאב בילסקי, והן עם מפקד המחוז בתחנת משטרת כפר סבא מוטי כהן. הם ביקשו כי השניים יעזרו לשמור על הביטחון האישי של התושבים.

הוועד מחתים תושבים על העצומה | צילום: פרטי

"בפגישות שלנו אצל כל הגורמים המקצועיים הבנו שהפתרון למצב הוא הקמת תחנה בעיר. עכשיו החלטנו לקדם את הנושא בעזרת מאמץ ציבורי", טוען בנג'י לבנטל, אחד ממקימי העצומה. "בעיר רעננה יש 85 אלף תושבים ומגיע לה תחנה משל עצמה, נקודת משטרה זה דבר חשוב ונחמד, אבל אנחנו צריכים תחנה. בנקודה יש כמות מצומצמת של שוטרים ועיר כמו שלנו חייבת עשרות שוטרים בתוכה, עם יכולת ממשית להתעסק בכל מה שנוגע בעיר".

על פי לבנטל ואנשי הוועד, עכשיו כשיש להם את ברכת הדרך מבילסקי ומפקד המרחב, נוצר המומנטום הנכון לבקש ממשרד הפנים להקים תחנת משטרה בעיר. "צריך לתת פה 'פוש' ולהחתים תושבים. התחלנו ביום שישי בהחתמות ליד בית ספר 'אריאיל' וכבר 500 איש חתמו. בימי שישי הבאים נתמקד במקומות שונים בעיר ונחתים עוד אנשים. ברור לנו שאנחנו מייצגים את הלך הרוח בציבור הרענני. אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר תושבים, על מנת שנוכל לפנות לשר הפנים כמה שיותר מהר".

מהמשטרה וממשרד הפנים טרם נמסרה תגובה.