ערב הטעימות | צילום: רועי רובינשטיין

לרגע אחד אמש (ד') נדמה היה כי אחת הכיתות בבית ספר "שקד" שבשכונת לב הפארק ברעננה הפכה לאולם אירועים. על מספר שולחנות הונחה מפה כתומה ומעליה הוגשו בזה אחר זה מנות האוכל של הקייטרינג "בא בריא", שעמד רק בשבוע שעבר במרכז סערת האוכל של צהרונית בית הספר. כעשרה הורים ישבו בחדר כשמולם יו"ר הנהגת ההורים היישובית רון סגל, הדיטאנית של העירייה מיטל מינסטר והבעלים של חברת הקייטרינג רן עמנואל.

ערב טעימות ייחודי זה נוצר לאחר שמספר הורים הלינו בשבועות האחרונים כי ילדיהם אשר פוקדים את הצהרונית אינם אוכלים מהאוכל המוגש להם בארוחות הצהריים. חלק מההורים החלו להגיע לבית הספר בשעות ארוחת הצהריים ולטעום את האוכל המוגש לילדיהם. אם אחת, שטעמה את האוכל בשבוע שעבר, למיינט רעננה כי "הבקר הוא כמו מסטיק, הגזר הגמדי שוחה במים והקציצות לא טעימות".

ערב הטעימות הושג כפשרה בין ההורים המתלוננים לבין הדיטאנית של העירייה הממונה על תפריט הצהרונים בעיר. במהלך הערב ההורים טעמו את האוכל שמוגש בדרך כלל לילדיהם בשעות הצהריים, הביעו את דעתם עליו והציפו תלונות שונות כמו שאלת נראות האוכל וכלי ההגשה שבהם הוא מגיע. במהלך הערב שוחח רן עמונואל, בעלי החברת הקייטרינג, עם ההורים והסביר להם כי בשבוע האחרון חל שינוי באופן הגשת האוכל לתלמידים ולשם כך רכשה החברה כלי הגשה חדשים. חלק מההורים טענו בפניו שאכן ילדיהם סיפרו להם כי יש "אוכל חדש" בבית הספר ואחדים מהם אף סיפרו כי מאז ההחלפה, ילדיהם שבו לאכול מהאוכל.

צילום: רועי רובינשטיין

לאחר שטעמו את האוכל ההורים נשמעו מרוצים. אחת האמהות אמרה: "האוכל טעים. אמנם זה לא שיא התפארת, אבל גם לא נורא כמו שחשבנו". אב של ילד בכיתה ב' הוסיף: "האוכל אכן טעים מאוד והנראות עכשיו בסדר".

ליבי, אימא לילד שסירב לטענתה לאכול חלק מהאוכל מתחילת השנה, אמרה כי השבוע לאחר השינוי בהגשה הוא אכל פעמיים. "אין לי שום בעיה עם האוכל כמו שהוא מוגש לנו עכשיו וגם הילד שלי טעם ונראה מרוצה. אני מקווה שעכשיו זה ימשיך ככה, כי הילד שלי הוא לא אחד שעושה בעיות עם אוכל. אם הוא התלונן, כנראה שהייתה בעיה".

"קיימנו את הערב הזה בשל הדרישה מהשטח" אמר עמנואל שחברת הקייטרינג שלו אחראית להזנה של בתי ספר רבים בעיר. "השנה חוק ההזנה שינה במעט את הכללים בכל הנוגע לתבלינים והאוכל שונה. להורים יש תלונות, אך כפי שהסברתי - מהרגע שהחלפנו את כלי ההגשה הילדים אוכלים יותר. מסתבר שהקציצות שמאוד פופולאריות בערים אחרות פחות הולכות פה, אז החלטנו להחליף אותן במנת שווארמה. אני מקווה שהערב הזה יפתור את הבעיות וההורים יבינו שאנו קשובים אליהם".