האוכל שמוגש בצהרון | צילום: פרטי

טעם לפגם? הורים לילדים הלומדים בצהרונית של בית ספר "שקד" בעיר מלינים כי ילדיהם אינם אוכלים את האוכל של ארוחת הצהריים אותו מספקת חברת קייטרינג. לטענת ההורים, לאחר שילדיהם החלו לספר להם על כך, הם הגיעו לבית הספר על מנת לטעום בעצמם את האוכל המוגש, ולטענתם אכן לא היה טעים.

למיינט רעננה נודע כי בעקבות תלונות שהגישו ההורים לדיטאנית העירייה מיטל מינסטר, הוחלט לערוך ערב טעימות של החברה להורי בית הספר ביום רביעי הבא, ה-6 בדצמבר, בו יוכלו לטעום את האוכל שמוגש לילדיהם ולדון עם אנשי החברה עליו.

"מתחילת השנה הילדים מתלוננים" מספרת אחת האימהות. "בזמן האחרון שמעתי את אותן תלונות מהורים אחרים לילדים בצהרונית והתחלתי לשאול את ילדיי שאלות לגבי מה הם אכלו. הם עונים שהם אוכלים רק חלק מהאוכל, לא את כולו. ארוחת הצהריים צריכה להיות מזינה, בריאה וטעימה כדי שהילדים לא ישארו רעבים".

מעדויות שהגיעו אלינו מהורים נוספים, עולה כי ילדים רבים מתלוננים על האוכל באופן תדיר. "הם אמרו לי שהוא תפל, חסר טעם ולא טעים", אומרת האם. "יש דברים שהם לא נוגעים בהם ויש כאלו שבסדר. בין הדברים שהם לא נוגעים בהם יש את הקציצות, ההמבורגר, העוף והפרגית. זה עצוב, כי אתה יכול להכין אוכל בריא וטעים בלי להיות שף". 

עוד תוהים ההורים האם לעובדה שהתשלום עבור הצהרונית ירד בכמעט 500 שקל לקראת שנת הלימודים הנוכחית, בהשוואה לשנה שעברה, יש השפעה על איכות האוכל. "להוזלת הצהרונים כנראה שיש השפעה על זה, הרי איפשהו קיצצו ולדעתנו האוכל ירוד יותר השנה לעומת השנה שעברה".

הורים עימם דיברנו השבוע סיפרו כי בעקבות התלונות שהצטברו הם הקימו קבוצת ווטסאפ מיוחדת שדנה רק בנושא זה ואף יצרו שיטה שבה בכל יום הורה אחר מגיע לבית הספר ומנסה לטעום מהאוכל ולצלם אותו.

צילום: פרטי

אם נוספת לשלושה ילדים בצהרונית, טוענת שהם פשוט אומרים לה מידי יום שהם לא אוכלים את האוכל המוגש להם. "אני מאוד מודאגת. טעמתי את האוכל בעצמי והבקר הוא כמו מסטיק, אי אפשר לבלוע אותו. הגזר הגמדי שוחה במים והקציצות לא טעימות, גם הירקות לא משהו. אנחנו רוצים לסמוך על בית הספר בהכל, כולל בארוחות. לבית הספר יכולים להיות מלא הישגים, אבל אם הילדים לא מקבלים תזונה נכונה, כל ההישגים במתמטיקה ובסייבר לא משנים".

בעקבות תלונות אלו פנתה אחת האימהות לדיאטנית של העירייה האמונה על הנושא ובעירייה החליטו לקיים ערב טעימות של אוכל החברה עבור הורי תלמידי הצהרונית ביום רביעי הקרוב. אולם למרות הרצון הטוב של העירייה וחברת הקייטרינג, חלק מההורים טענו כי היו מעדיפים לו בעירייה היו מאפשרים להם לטעום את האוכל בבית הספר, בזמן שהוא מוגש לילדים. "אני מצפה להעלות שם את הדברים שלי. למען האמת, אני לא תולה בערב הזה יותר מידי, כי אתה לא יודע מה נותנים לנו לעומת מה שנותנים לילדים", אמרה אחת האמהות. "אם בסוף ארוחה בצהרון יש ערימת קציצות שאף אחד לא נגע בהן, זה כנראה אומר משהו".

מעיריית רעננה נמסר: "מינהל החינוך בעיריית רעננה מייחס חשיבות רבה לנושא תזונה בריאה ואיכותית עבור ילדי העיר ובכלל זה לילדי הצהרונים. מסיבה זו יצאה העירייה למכרז לאספקת הארוחות ומעסיקה דיאטנית קלינית לגיבוש התפריטים, לבדיקת איכות המזון ובקרתו. הפניות הנקודתיות המועלות נבדקות על ידינו בקפידה ויגובשו מענים בהתאם, בשיתוף פעולה עם הורי התלמידים".