צילום אילוסטרציה: עידו ארז

עיריית רעננה תשלם ל-ס', תושבת העיר, כ-13 אלף שקל במסגרת הסכם פשרה אליו הגיעו הצדדים ביום ראשון בבית המשפט לתביעות קטנות בכפר סבא. כך נודע השבוע למיינט רעננה. בסכום זה כלולים שכר עורך דינה של ס' וכן הוצאות משפט נלוות. מדובר בהסכם פשרה שהושג בפרשייה מוזרה שבמרכזה חשיפת התיק הרפואי של ס' בפני עובדי העירייה בחודש נובמבר האחרון.

תחילת הסיפור בשנת 2014, אז ס' נפלה על המדרכה באחד מרחובות בעיר ושבר את כתפה. היא הגישה נגד העירייה תביעה בגין רשלנות באחזקת המדרכות בעיר, אלא שבעוד שתביעה התנהלה בבתי המשפט, הגישה ס' תלונה נוספת נגד העירייה בגין הפרת חיסיונה הרפואי.

בתביעתה טענה ס' כי בתחילת החודש התקשרה אליה אחת מעובדות העירייה וסיפרה לה כי מכשיר הפקס במשרדה מוציא באותם רגעים, דף אחר דף, את ההיסטוריה הרפואית שלה. וזאת מבלי שביקשה זאת. במהלך השיחה בין השתיים, על מנת לוודא כי מדובר במסמכים הרפואיים של ס', הקריאה לה לכאורה העובדת חלק מהנתונים שהיו בדף, שכללו את מצבה הרפואי.

עוד נטען בתביעה כי בעקבות המקרה, פנתה ס' באמצעות עורכת דינה, תפארת דמתי קולה, לעירייה בשלושה מיילים שונים שלא נענו. הראשון היה מיועד לעורכת הדין של העירייה, לאחר מכן ליועצת המשפטית של העירייה ולבסוף לראש העירייה עצמו, זאב בילסקי. משאף אחד ממכתביה לא נענו, תבעה ס' את העירייה.

"הסכמתי לפשרה רק משום שלא רציתי לכלות את ימי בבתי משפט מול העירייה", טוענת ס'. "המסקנה היא אחת - לא לוותר ולהילחם במנגנון שמשיב רק כשיש נגדו תיק משפטי. יש להם מחלקה משפטית שלמה שלא טרחה לענות לי על מיילים. כל העסק היה נחסך לו מישהו מהם היה עונה לי ואומר 'סליחה, טעינו'".

כאמור, ביום ראשון האחרון הגיעו הצדדים להסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין.