צילום אילוסטרציה: shutterstock

בישיבת מועצת העיר הקרובה שתיערך ביום חמישי יעלו על הפרק שלושה חוקי עזר עירוניים. על חוק העזר העירוני שיאפשר לפקחים העירוניים להנפיק דו"חות לבני נוער עם אלכוהול, דיווחנו לכם כאן לראשונה במיינט רעננה ביום חמישי האחרון. אולם דווקא חוק עזר עירוני אחר צפוי לעורר מחלוקת ברחוב הרענני.

העירייה מבקשת לחוקק חוק עזר עירוני שיאפשר לה לקיים חמישה אירועים בשנה שיחרגו מחוק הרעש הקיים במדינה ויגלשו לשעה 1:00 בלילה. יש לציין כי חוק הרעש קובע כי חל איסור להקים רעש בין השעות 14:00 ל-16:00 ואחרי 23:00.

בין האירועים המוזכרים בחוק העזר העירוני שיעלה להצבעה, גם ערב יום העצמאות וחג הפורים, זאת למרות שהמדינה ממילא מחריגה ימים אלו ומאפשרת להקים בהם רעש מעבר לשעות הרגילות. עוד אירוע בו מבקשת העירייה לחגוג עד השעות הקטנות של הלילה הוא "לילה לבן" וכן תוכל העירייה לבחור שני מועדים נוספים לבחירתה.

האירועים העירוניים מתקיימים לרוב ברחוב הראשי של העיר - אחוזה, באמפי פארק המקומי שבשכונת לב הפארק או בפארקים השונים, כאשר חלקם מהמקומות צמודים לבתי תושבים.

העדלאידע השנה בעיר | צילום: עיריית רעננה

תושבי העיר קיבלו את הבשורה ברגשות מעורבים כאשר חלקם שמחו עליה וחלקם ממש לא. "זו יכולה להיות פתיחת דלת למשהו הרבה יותר גרוע", טען דויד, בן 67, שגר במרכז העיר. "אני לא נגד מסיבות ואירועים, אבל שזה יהיה בטוב טעם, עד שעה סבירה. היו לי כבר הרבה מקרים שהנכדים שלי בני הארבע והשנתיים ישנו אצלי פה באחוזה פינת ז'בוטינסקי והיה רעש שהעיר אותם. עכשיו אותו הרעש יהיה בחסות העירייה?".

ניסן שרעבי המתגורר אף הוא על רחוב אחוזה, טוען כי אם החוק יעבור הוא יתקשר למשטרה בכל פעם שהוא יופעל. "רק אתמול בלילה התלוננתי במוקד על הרעש שבני הנוער עשו עם רמקולים בקריוקי פה בעיר. צריך לכבד את המבוגרים והילדים, להתחשב בהם, גם כשמדובר באירוע פרטי ובטח שבאירוע עירוני. אי אפשר לתת אישור למסיבות עד השעות הקטנות של הלילה, זה רחוב ראשי. אם הם רוצים מסיבות שילכו לפארקים ולמרחבים. אם זה יעבור אני ועוד רבים אחרים נגיש תלונות נגד ונלך לפי החוק שאומר שאסור להרעיש אחרי 23:00".

מנגד יש כאלו שמאוד בעד העניין. "אני לא רואה בזה שום בעיה. הרי מדובר על מספר אירועים בודדים שבדרך כלל הם גם יותר בשביל הילדים, אז מישהו יתלונן שהילדים לא יכולים לישון?", תוהה טל בן ה-32. "מדובר פה בעיקר בשמחות מאורגנות, לא ייתנו פה סתם לבני נוער להשתולל עד אחת לפנות בוקר, אז יהיה קצת רעש לכמה לילות בשנה - אולי העיר תתעורר מזה סוף סוף".

סיגל חיים, בעליה של אופנת סיגל המתגוררת אף היא במרכז העיר גם מאוד בעד המהמלך, וטוענת ששום חגיגה עירונית לא תגיע לשעות הקטנות של הלילה. "אני בעד כל דבר שיביא יותר אנשים לאחוזה, שאנשים ייצאו ויבלו, מה רע בזה? כמו שאני מכירה את הרעננים, אם האירוע יחל בשבע או שמונה, בשתיים עשרה כולם כבר יתפנו ועד אחת בבוקר יפתחו את הכביש".