צילום: קובי קואנקס

ביום חמישי הבא תתכנס מועצת העירייה לישיבה בה יעלה לאישור חוק עזר עירוני חדש, שייתן לפקחי העירייה סמכות להשמיד משקאות משכרים שיימצאו אצל בני נוער במקומות ציבוריים, ואף לקנוס אותם.

כמו בהרבה ערים בארץ, גם ברעננה נלחמו בשנים האחרונות בתופעה הגוברת והולכת של בני נוער המשתכרים בלילות בגינות ציבוריות. עד כה הלחימה בתופעה הייתה מוגבלת מבחינת העירייה, שכן הפקחים או אנשי סיירת ההורים יכלו לכל היותר לבקש מבני הנוער לרוקן את הבקבוקים או להזמין למקום שוטר.

חוק העזר העירוני, צפוי לתת יותר סמכויות לפקחי העירייה, ביניהם השמדת האלכוהול שיימצא אצל קטינים ואף הטלת קנס כספי גבוה. החוק יחול בכל שעות היממה, אך גורמים בעירייה הסבירו למיינט רעננה כי האכיפה שלו תהיה בעיקר בין השעה תשע לשש בבוקר.

על פי חוק העזר החדש, בהנחה שיעבור, פקח שיגיע למקום שבו יהיו צעירים מתחת לגיל 18 שברשותם אלכוהול, יבקש מהם תחילה לשפוך אותו. אם יסרבו, יורשה הפקח לקחת את הבקבוקים מבני הנוער ולהשמידם. החוק עוד מציין כי במקרה שהפקח יאלץ להתעמת עם בני הנוער ולקחת מהם את המשקאות, הוא יוכל לקנוס אותם בסכום שיראה לו לנכון, כאשר גובה הקנס המקסימלי לעבירה מסוג זה יעמוד על כ-500 שקל.