כלי הרכב הנטושים | צילום: רועי רובינשטיין

כשתושבת רחוב מגדל ברעננה, שרי קרובי, הסתובבה עם ילדיה ביום שני האחרון ליד בית ספר "הדר", היא ראתה שוב את מגרש המכוניות המוזנחות עליו היא מתלוננת כבר שנה. אלא שהפעם אחד מכלי הרכב גם היה פתוח ועלול היה לסכן ילדים שמשחקים במקום.

"יש הרבה ילדים שמסתובבים שם ומשחקים בין המכוניות וזה מסוכן מאוד בעיניי. פתאום עלתה בי המחשבה שיקרה פה אסון. ילד יכול להיכנס לרכב ולנעול את עצמו בפנים", אומרת קרובי (43). "ומקרים כאלה לא חסרים בישראל. שלחתי מיד את התמונות של הרכב למוקד העירוני ועירבתי גורמי עירייה נוספים על מנת שיסלקו את הרכב משם, ועל הדרך את כל הגרוטאות הנוספות. אבל נאמר לי שזה בלתי אפשרי משום שמדובר בשטח פרטי".

זה כבר כמעט שנה שקרובי מנסה להילחם בתופעת המכוניות הנטושות בשטח שברחוב מגדל. לדבריה, הן שייכות לאחד השכנים ומדי כמה שבועות מגיעה מכונית חדשה לפירוק. "התרעתי כבר בעבר למוקד על המפגע הבטיחותי, אבל לא ראיתי שעשו עם זה משהו. הגיע הזמן שמישהו פשוט יקח פיקוד ויגרור את המכוניות האלה משם".

מעיריית רעננה נמסר: "מחלקת הפיקוח באגף חזות העיר פועלת נמרצות לצמצום התופעה של כלי הרכב הנטושים בכל רחבי העיר. במקרה זה מדובר בשטח פרטי, לכן אין לעירייה סמכות לגרור את המכוניות מהמקום. יחד עם זאת, אנו פועלים על מנת לאתר את הבעלים של השטח, מתוך מטרה שהמפגע יסולק. בנוגע לרכב הפתוח, פנינו למשטרה בבקשה להתערב בנושא זה בהקדם האפשרי. 

"העירייה עושה כל שביכולתה כדי לטפל בנושא הרכבים הנטושים במרחבים הציבוריים, ולראייה בשנה האחרונה העירייה צמצמה את מספר הרכבים הנטושים מ-140 מכוניות ל-32 מכוניות בלבד".