איתן גליק | צילום: פרטי

זה היה באוויר כבר זמן מה, אך אמש (ד') כינס עו"ד איתן גליק את מטה הבחירות שלו לראשונה והכריז בצורה רשמית על כוונתו להתמודד על רשות עיריית רעננה. גליק (57) אשר בבחירות האחרונות רץ תחת רשימה עצמאית, צפוי לרוץ הפעם תחת אותה רשימה - "עתיד איתן לרעננה", אבל הפעם תחת חסותה ובתמיכתה של מפלגת "יש עתיד".

במפגש שנערך בביתו של גליק, השתתפו כשלושים מתושבי העיר. במהלך המפגש פרש גליק את משנתו לעתיד העיר בתחומי החינוך, חזות פני העיר, הביטוחון האישי, התחבורתי ועל דרך קבלת החלטות בעיריה ובמועצת העיר.

"המסר שלי לתושבי העיר הוא שמגיעה לרעננה מנהיגות עירונית חדשה ורעננה, שלא תהיה קשורה למבנה העירוני הישן ולדרך קבלת ההחלטות בו", אמר גליק למיינט רעננה. "תפיסתי מבוססת על שמירת הייחודיות של העיר כעיר סובלנית המשמרת את האיזון הנכון בין מגוון הדעות ותפיסות העולם שבה. בכוונתי להציג בקרוב תוכנית עם חזון לדרך חדשה להליך קבלת ההחלטות בעיר, לפתיחות ושקיפות, וחזון ותפיסה חדשנית בכל הקשור לעיצוב מרחב הלימוד הפדגוגי במערכת החינוך בעיר.

"אציג גם שינוי מהותי במבנה מערך הפיקוח העירוני ובניית מערך ממשק שירות אנושי חדשני לתושב בכל הקשור לחזות פני העיר. כמו כן בכוונתי להחזיר לתושבים את הביטחון האישי שלאחרונה התערער בכמה משכונות העיר וכן להפסיק את הגישה והשיטה שרואה בתושב כמקור ליצירת הכנסות לקופת העיריה, כמו מנגנון הקנסות הדרקוני שהוטמע בעיר, והיטלים שונים ומשונים שצצים מעת לעת.

גליק הוא תושב העיר מזה 27 שנים. רס"ן במילואים, בהשכלתו מהנדס בוגר הטכניון עם תואר שני במינהל עסקים בארה"ב ותואר במשפטים. בעברו שימש בתפקידי ניהול בכירים בחברות מובילות במשק וכיום הוא בעל משרד עורכי דין שפועל מאזור התעשייה ברעננה ומתנדב בגופים שונים.

בבחירות הקודמות התמודד על תפקיד ראשות העירייה אל מול ראש העיר המכהן דאז, נחום חופרי, ומול ראש העירייה הנוכחי, זאב ביילסקי, אך לא זכה למושב במועצה".