אורן חזן במפגש של המפלגה אמש | צילום: רועי רובינשטיין

מפלגת הליכוד ערכה אמש (ה') כנס סליחות ברעננה, בהשתתפות שר המודיעין והתחבורה, ישראל כ"ץ, וחברי הכנסת אורן חזן, שרן השכל ונאוה בוקר. לכנס שאורגן על ידי יו"ר סניף הליכוד המקומי, חברת המועצה רחל בן ארי סקעת, הגיעו כ-150 פעילים. בעוד מרבית הנואמים בכנס עסקו בסיכום השנה שעברה ומבט חטוף אל העתיד, ח"כ חזן בחר גם הפעם השתמש בהופעה שלו בכנס ברעננה כדי לשלהב את הקהל והפעם בדיבורים על סיפוח יהודה ושומרון.

חזן טען בפני הנוכחים כי הוא רוצה לדבר על חשבון הנפש של התנועה שלו. לדבריו, נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, טעתה בדבריה לגבי הטקס בגוש עציון, אך לאחר מכן הפנה אצבע מאשימה גם אל עבר מפלגתו. "הסיפור פה הוא לא בית המשפט, אלא אנחנו. אם אחרי ארבעים שנה שברובם היינו בשלטון, לא השכלנו לספח את יהודה ושומרון ולהגיד שהם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, אנחנו לא יכולים לבוא בתלונות לאף אחד אחר".

בהמשך דבריו הבטיח חזן כי כאשר הכנסת תשוב מהפגרה הוא ישוב להיאבק על האידיאולוגיה של תנועת הליכוד ביתר שאת, כפי שהוא רואה אותה. "אני אדרוש מראש הממשלה נתניהו סיפוח כאן ועכשיו", הבהיר ח"כ חזן לנוכחים. "מספיק עם תיאוריית ההפחדה, אנשים שוכחים שבקום המדינה היו פה כ-600 אלף יהודים מול מיליון וחצי ערבים. עברו 69 שנים ובמדינה יש שמונה מיליון וחצי אזרחים עם רוב יהודי מובהק, אז שלא יפחידו אותנו עם דמוגרפיה.

מה הכוונה ב"אדרוש"?

"אני לא רק אבקש, אלא אדרוש מראש הממשלה שיודיע שכל חבלי הארץ שווים, ושגוש עציון הוא כמו רעננה וכפר סבא ויעשה סיפוח כאן".

חזן אף דיבר עם הפעילים על הפיגוע האחרון בהר אדר בו נהרגו שוטר מג"ב ושני מאבטחים, וטען כי מניעיו של המחבל אינם כפי שהם נראים. "המחבל הנתעב לא עשה את הפיגוע בגלל שאנחנו חולמים לספח את יהודה ושומרון, אלא כי הם הבינו שאנחנו בדרך לוותר. במקום שנגיד בקול ברור שיש פה רק מדינה אחת, מדינה יהודית לעם היהודי בארץ ישראל, אנחנו מגמגמים על שתי מדינות ועל ויתורים וחילופי שטחים".