"קוראת לכל נשות רעננה להצטרף". מלי פולישוק בלוך | צילום: פרטי

אלפי נשים יצאו אמש (א') למסע השלום של עמותת "נשים עושות שלום". המסע שהחל אתמול בעיר שדרות ועבר בנגב המערבי, צפוי להסתיים בעוד 16 ימים, ב-10 באוקטובר, בגן העצמאות בירושלים. עשרות אלפי נשים מכל הקשת הפוליטית בישראל צפויות להשתתף במסע שבו יצעדו בכל יום עשרות קילומטרים, לרבות נשות תרבות, נשים פלסטיניות, נשות ציבור ועוד - כולן תצאנה מביתן למען קריאה לקידום הסכם מדיני.

עד הגעתן לירושלים יעברו הנשים בערים רבות בארץ, ביניהם דימונה, ירוחם וערד בדרום, חישובים בדואים בנגב ובחצור, טבריה נצרת ופראדיס בצפון. במרכז הארץ יעבור המסע בתל אביב וכאמור יסתיים בירושלים, שם תקמנה הנשים סוכת שלום, כיאה לחג הסוכות. "כנסת הנשים" תלווה את פעילות הכנסת במושב החורף, במטרה להניע את הפוליטיקאים משני הצדדים לפעול למען קידום הסכם מדיני.

אחת הצועדות הבולטות בצעדה שאמורה להצטרף אליה במהלך השבוע ואף תהייה זו שתנהל את המאבק בכנסת לאורך זמן, הינה חברת הכנסת מטעם מפלגת "שינוי" בעבר, וחברת מועצת עיריית רעננה בקדנציה הקודמת מלי פולישוק בלוך. "הציפייה שלנו היא שעשרות אלפי נשים תגענה למסע חובק הארץ הזה. יש לנו נשים מכל שכבות האוכלוסיה ובעלות השקפה שונות", היא מספרת למיינט רעננה. "המטרה של המסע הזה הוא לעורר את האנשים לפעילות".

"מאז שאני זוכרת את עצמי, אני מאמינה בחשיבות הפעילות הזו ובלחץ ציבורי שיכול להביא לשינוי ולהזיז למקבלי ההחלטות. מדובר במסע התעוררות, כאשר הפעילות העיקרית תבוא אחריו בכנסת, במליאה ובישיבות. נגיע בכל יום לכנסת להשמיע את קולנו. נגיע לוועדות השונות ונדבר עם חברי הכנסת במטרה להגיע ללב של כל אחד מהם ונפעיל לחצים בכדי שיתחילו שיחות שלום. שלחנו את חברי הכנסת לשם כדי לדאוג לעתיד ילדנו. אין עתיד בלי הסכם מדיני".

הנשים בתחילת המסע, אתמול | צילום: "נשים עושות שלום"

אז נשים הן אלו שיכולות להשיג שלום?

"הגיע הזמן שנשים יהיו שותפות לקבלת ההחלטות. אנחנו חצי מהאוכלוסיה ומביאות לשיח שפה שונה, שפה של פיוס וחיבור. אני רואה את זה היטב במטה הרענני של התנועה, שבו התחלתי לעבוד וכבר יצרנו כמה שיתופי פעולה בזכות סגנית ראש העירייה, רונית וינטראוב.

"אני קוראת לכל נשות רעננה והסביבה לעלות על אוטובוסים ולהגיע למסע הזה. להגיע לירושלים ולצעוק את דעתן כדי לא לוותר על העתיד שלנו. כמעט שבעים שנה סמכנו על הגברים בהנהגה וגילינו שהם רואים הכל דרך כוונת הרובה, שלא מובילה אותנו לשום מקום".

את באמת מאמינה שמסע כזה יכול לעזור?

"זה לא יעזור שכל אחת תשב בבית ולא תעשה כלום. אפשר לעשות משהו ביחד. אני, כמו יתר הבנות, לא מביעות עמדה על איזה הסכם צריך, אלא אומרות שאפשר להגיע להסכם, פשוט צריך לעשות משהו".