פרויקט משנה שעברה, כיסא גלגלים לטרקים | צילום: יח"צ

"מאיץ היזמות" הראשון בעולם בתחום הטכנולוגיה המסייעת לאנשים עם מוגבלויות, יחל לפעול בחודש דצמבר הקרוב ב"בית איזי שפירא" ברעננה. בשבוע שעבר נסגרה ההרשמה לחברות סטרטאפ שישתתפו בפרויקט ועובדות כבר על מוצר.

שוק הטכנולוגיות המסייעות (AT) צובר תאוצה ובשנים האחרונות יותר חברות מפנות משאבי מחקר ופיתוח לתחום זה. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, פוטנציאל שוק הטכנולוגיות המסייעות מוערך בסכום של כטריליון דולר.

בניגוד לשלוש השנים הקודמות של הפרויקט, בהן הגיעו לתחרות חברות עם רעיון למוצר. במסגרת התוכנית הנוכחית, ינסו חברות סטרטאפ הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים, ומחזיקות במוצרים מוכנים לשיווק, לזכות בתהילה. במסגרת זו ייבחרו שש חברות שבידן כבר אב טיפוס לכל הפחות. אלו יזכו לתוכנית תמיכה וליווי שתסייע להם לבצע את הזינוק אל השלב הבא בשיווק המוצר להמונים, ותכין אותם לסבב הגיוס הבא. 

התוכנית תיפתח בחודש ספטמבר הקרוב ותימשך עד חודש דצמבר. בין הכלים שיוצעו לחברות בתוכנית החדשה: מיפוי צרכים ותוכנית מותאמת לכל מיזם, מנטורינג וליווי של מומחים מובילים בתחומי המחקר, פיתוח מוצר ופיתוח עסקי, הדרכה של מומחים ואנשי מקצוע בתחומי הטכנולוגיה והמוגבלויות, פיתוח אסטרטגיה, חיבורים למובילי השוק בעולם והכנה לקראת סבב הגיוסים הבא של החברה.

ב"בית איזי שפירא" מספרים כי בוגרי המחזורים הקודמים כבר מפיצים את הטכנולוגיות שלהם ברחבי העולם וזוכים להצלחה רבה, פרסים ומענקים.

פרויקט משנה שעברה, משקפי מציאות מדומה| צילום: יח"צ

"טכנולוגיה משנה חיים ומעודדת את שילובם בחברה של אנשים עם מוגבלויות", אמרה השבוע ג'ין יודס, מנכ"לית "בית איזי שפירא". "הרעיון מאחורי A3i LEAP"" הוא להביא לשוק יותר מוצרים מתחום הטכנולוגיה המסייעת לשוק בארץ ובעולם, בדגש על פיתוח פתרונות ברי השגה אשר יתאימו לשיווק במדינות מתפתחות אשר מהוות כ- 80% משוק זה".

גיא שפיגלמן מנכ"ל עמותת "PresenTense" הלוקחת חלק ב"מאיץ": "בשונה מהמאיצים הנפוצים, הפונים ליזמים בתחילת דרכם, פה אנו פונים למיזמים בשלים יותר ופועלים במודל שמתאים לשלב המתקדם בו הם נמצאים. במצב כיום, בו ממשלות ברחבי העולם ובפרט באוסטרליה וארה"ב, משוועות לספק לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות טכנולוגיה מסייעת, אנו יוזמים משלחות של סטארטאפים על מנת לחשוף את היכולות הישראליות בתחום, מעמיקים את הידע ואת הנטוורקינג עבור היזמים שלנו".

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, מוסיפה: "קרן משפחת רודרמן מאמינה כי הטכנולוגיה בכלל ויוזמת A3i בפרט, הם אמצעים משמעותיים וייחודיים לטיוב איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות, ורואה ביזמים הצעירים מנוע לשינוי ביצירת פתרונות טכנולוגיים המקדמים שילוב מלא בחברה".