קרובי | צילום: פרטי

שמונה אנשים בלבד מבין מאות אלפי מתפקדי מפלגת העבודה הגיעו אמש (שלישי) לקלפי והצביעו עבור המועמד הרענני לראשות המפלגה, הוד קרובי (52).

קרובי, נשוי ואב לחמישה, איש שיווק בהיי-טק, הוא דמות מוכרת בנוף הפוליטי-חברתי ברעננה וקיווה בתחילת המירוץ להיות הפתעת הפריימריז במפלגת העבודה. אתמול, עוד בטרם נפתחו הקלפיות ואולי בצעד חסר מודעות, העלה סרטון וידאו לעמוד הפייסבוק, שבו ניסה לעודד את המתפקדים להגיע לקלפי ובו טען שהתקשורת מתעלמת ממנו. היום, כשהכל מאחוריו, הוא מסכם את המסע כאכזבה.

"ציפיתי לכמות יותר גדולה של תומכים ולכן אני מאוכזב", הוא אומר. "ציפיתי שלפחות אלף איש יתמכו בי, אבל ברגע שראיתי שאני לא מופיע בתקשורת, הבנתי שהקריסה תגיע. הגעתי למצב שאנשים במפלגה לא הכירו אותי. מה שמעציב הוא שאם היו לכולם תנאים שווים ולא הייתי מצליח, הייתי מקבל את זה, אבל התנאים לא היו שווים. אפילו בסקרי ווטסאפ שמי לא הוזכר, וזה עצוב. באתי לנצח ואז לנצח את הליכוד ובמקום זה הייתי צריך להילחם שיזכירו שאני מועמד".

אתה מבין שהציפיות שלך לא היו ריאליות?

"אני לא מתרגש. שמו לי רגליים ולא הצלחתי להגיע לבוחרים. המטרה הייתה ונשארה לקחת את המפלגה ומשם להפוך אותה מאופוזיציה למובילה, למפלגת קואליציה. אז יהיה עוד הפסד לביבי, ואני ארוץ שוב, אבל הדרך שלי בסוף תנצח. אני אנצח ואעשה גוש גדול שינצח את נתניהו״.

ואיך בדיוק תעשה את זה?

"ברור שכרגע זה נשמע יומרני, אבל ברגע שאנשים יצאו מהמסגרת ויצביעו לחדשים, אז ננצח. אולי אחרי שנחטוף עוד סטירה, אנשים יבינו את זה״.

נדמה שלקרובי בטן מלאה על כולם, כולל על התקשורת שלטענתו לא הזכירה אותו ואת המועמד פרופסור בן זקן. "הייתה פה סתימת פיות אגרסיבית בתקשורת, זה החל בדיבייט בוועידת השלום של עיתון 'הארץ' אליה לא הוזמנתי, דרך העימות אצל רינה מצליח ב-"פגוש את העיתונות" ועד לעיתונים של אתמול שלא הציגו אותי כמועמד. זו פשיטת רגל וקטסטרופה בעבור כל מי שמבין מהי דמוקרטיה, ביקשתי מכולם זמן שידור, אבל אף אחד לא נתן לי".

מתוך אתר מפלגת העבודה

כעת, כמו כל חבר מפלגה עליו יהיה להכריע במי לתמוך לראשותה בסיבוב השני: עמיר פרץ או אבי גבאי. אולם נדמה כי כמו רבים, קרובי טרם החליט בנושא. "אפגש עם שניהם בימים הקרובים ורק אז אכריע", הוא טוען. "צריך לומר שאפו גדול לשניהם - לאבי שהגיע מבחוץ והשיג תוצאה מדהימה, ולעמיר שעזב אותנו פעמיים ועשה עבודה מעולה בבחירות האלו. מי שלא ייבחר, אני מבטיח שאשאר במפלגה".