צילום: יוגב עמרני עמותת "תנו לחיות לחיות" הגישה בשבוע שעבר תביעה לבית משפט השלום בתל אביב נגד רשת "יינות ביתן", במטרה לקבל צו מניעה שיאסור על הרשת ללכוד חתולים בקרבת סניפיה. על פי התביעה, חתולי רחוב ברעננה "נעלמים", לאחר כתבה ששודרה לאחרונה בערוץ 2, בה נחשף כי חתולים נכנסים באופן קבוע לסניף רעננה של הרשת, אוכלים מהמזון ודורכים על משטחי הבשר והעופות.

לאן נלקחו חתולי חברת החשמל?
חדרה: מי מעלים את חתולי הרחוב?בעמותה סבורים, כי לאחר שידור הכתבה פתחה הרשת בשרשרת של פעולות יזומות להרחקת חתולי הרחוב מסניפיה, ובין השאר פנתה ללוכדי חתולים מקצועיים.

ממסמך משטרתי שהוצג בפני בית המשפט עולה, כי לכידת חתולים ללא בעלים והעתקתם ממקום מגוריהם, מהווה עבירה על חוק צער בעלי חיים. "התנהלות זו גורמת לחתולים סבל רב, עד כדי קיצור תוחלת חייהם", כותבת רפ"ק עו"ד יהודית עלאיוף
ממדור חקירות ותביעות ומוסיפה: "בחברה נאורה לא ייתכן כי כל מאן דהו יורשה לגרום סבל לבעלי חיים ויוכל להתגונן בטענה שהוא עושה 'שירות לציבור'".

לאור זאת, הסבירו בעמותה במכתב למנהלי "יינות ביתן", כי עיקור וסירוס החתולים יצמצמו את אוכלוסיית החתולים באזור, וכי רק אטימת הפתחים והקמת פינות האכלה נקיות ומסודרות תצמצם לאפס את חדירת החתולים לסניפים.

על פי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד לימור קרוכמל-שניידר, דבר לכידת החתולים נחשף בעקבות פנייה ללוכד חתולים מרעננה. "ב-22 בנובמבר התקשר סמנכ"ל התפעול של הרשת, אפי ביתן, ללוכד החתולים רונן סולומון מרעננה וביקש להזמינו ללכידת חתולים סמוך לסניף. איתרע מזלו של 'ביתן' כאשר נוסף להיותו לוכד מקצועי, משמש סולומון גם פעיל לזכויות בעלי חיים המאכיל חתולים בקביעות במתחם הסניף בעיר. לכן, סירב האחרון לבקשת 'ביתן', אולם למחרת הבחין סלומון כי לא פחות מ-15 חתולים הנוהגים לפקוד את המתחם מדי יום, נעלמו".

סלומון שמאכיל למעלה מ-200 חתולים בעיר, הגיש תלונה במשטרה על לכידת החתולים והעתקם למתחם אחר. "הסברתי לאפי ביתן את החוק", אמר השבוע סלומון. "למחרת כבר לא היו שם חתולים. אני מתכוון לברר מי הלוכד הזה ולהגיש נגדו תלונה במשטרה. הוא גזר את דינם למוות".

מ"יינות ביתן" נמסר: "מבירור העובדות עולה, כי הוצא חתול אחד מהסניף על ידי לוכד מורשה ובפיקוח השירות הווטרינרי. למעט זה, לא הייתה כל פגיעה בחתולים, צר לנו שהעמותה בוחרת בדרך של הכפשות ללא בדיקת העובדות. נמשיך לפעול על פי חוק".