צילום אילוסטרציה: עמית שעל רון פרידמן, תושב רעננה, עוכב ביום שישי שעבר לחקירה במשטרת כפר סבא, בחשד שתקף את אחד מאנשי יחידת האכיפה העירונית (השיטור הקהילתי), במהלך תקרית בה היו מעורבים גם פקחים של העירייה.

תקף פקח בכדור פלאפל
החיים הקשים של פקחי עיריית פ"תהדבר החל בבוקר יום שישי, כששני פקחים של העירייה, רכובים על קטנועים, הגיעו למגרש החנייה החולי שברחוב קלאוזנר, בעקבות פנייה של אחד מדיירי השכונה למוקד העירוני. הדייר, עידו בן שחר (40) הודיע על מפגע סביבתי במגרש החנייה השכונתי - מוט ברזל שהיה נעוץ באדמה וסיכן את העוברים ושבים.

שכנו של בן שחר, אפרים זורסקי (70) היה הראשון שהבחין בפקחים מגיעים למגרש החנייה ונעצרים מול ביתו. לדבריו, אחד מהם התכופף, הרים צינור פלסטיק שהיה מונח על הקרקע, והשליך אותו לתוך העגלה הנגררת של בן שחר, שניצבה במקום. לטענתו, כאשר העיר לפקח על השלכת הפסולת לעגלת שכנו, ענה לו הפקח בגסות וביקש שלא יתערב.

באותה עת עבר במקום שכן נוסף, פרידמן בן ה-30, שטייל עם כלבו. פרידמן העיר לפקח על האופן בו דיבר אל זורסקי, ואז החלה, ככל הנראה, התנצחות מילולית בין השניים.

לטענת בן שחר, פרידמן סיפר לו שהפקח דיבר גם אליו בגסות, זה מנגד קילל אותו, והפקח מיהר והזמין סיוע, לאחר שהודיע לפרידמן כי הוא חשוד בהעלבת עובד ציבור. הראשון שהגיע למקום היה עובד יחידת האכיפה, שביקש, ככל הנראה, לעצור את פרידמן, שהמשיך בינתיים בדרכו, ואז, לטענת העירייה, תקף פרידמן את עובד העירייה והכה אותו. זה מנגד ריתק אותו עד להגעת השוטרים למקום, ופרידמן עוכב, כאמור לחקירה בתחנת
המשטרה בכפר סבא.

מנגד, מקורבים לפרידמן טוענים, כי הוא זה שהותקף והוכה על ידי עובד יחידת האכיפה וכי תוך זמן קצר הגיעו כוחות רבים מהפיקוח העירוני, ו"הרחוב נסגר משני עבריו. הייתה מהומה שלמה, כאילו עצרו מחבל".

לאחר חקירה שנמשכה מספר שעות שוחרר פרידמן לביתו בתנאים מגבילים.

"זו הייתה התלהטות יצרים על כלום", אומר בן שחר. "כל זה לא היה קורה אילו הפקח היה מקבל ברוח טובה את ההערה של זורסקי, זורק את צינור הפלסטיק לפח, ולא נכנס למאבקי אגו עם פרידמן, אלא פשוט מסיים את עבודתו וממשיך לדרכו".

מעיריית רעננה נמסר: "עיריית רעננה רואה בחומרה ומגנה כל גילויי אלימות, ובהם אלימות כלפי עובדי ציבור הממלאים תפקידם באמונה. מדובר באירוע חריג, בו הותקפו פקחים עירוניים באופן מילולי ולאחר מכן גם באופן פיזי. התושב עוכב לחקירה במשטרה והוגשה נגדו תלונה בגין תקיפת עובד ציבור".

מהמשטרה נמסר: "התקבלה במשטרת כפר סבא קריאה לסיוע לפקח. ניידת שיטור עירוני הגיעה למקום והחשוד עוכב לחקירה, בסיומה הוא שוחרר בתנאים מגבילים. חקירת המקרה נמשכת".

רחל פרידמן, אמו של רון, מסרה: "מה שעשו לו זה איום ונורא. הוא כועס ולא מוכן לדבר".