צילום: יוגב עמרני שנתיים וחצי עבדה עדי נוף (23) מרעננה במסעדת "ברניני" בעיר, עובדת מסורה וחרוצה שהייתה מנהלת משמרת ומנהלת הבר. בשבוע שעבר פרסמה פוסט נוקב בפייסבוק שבו הסבירה על החלטתה לעזוב בעקבות התבטאויותיו של אביו של בעל המסעדה שכינה לדבריה עובד אריתראי "חזיר" ובדין ודברים עימה אמר לה: "אני לא מעסיק שמאלנים במסעדה שלי". כעת טוען הבעלים מאיר כהן כי דבריו של אביו נאמרו בהומור ושכל ניסיון לפתור אותם מול העובדת, לא עלו יפה.

עוד ב-mynet:
הרצליה: "לאסור את פעילות 'שוברים שתיקה' בעיר"
מטעמי צניעות: רקדניות בני עקיבא הופיעו בחושך

"אני לא אדם שנוהג להתקטנן על דברים, אבל זה מקרה שהחלטתי שעליו לא אעבור בשתיקה", כך מתחילה נוף את הפוסט שפרסמה בשבוע שעבר בפייסבוק והפך ויראלי במהרה. לדבריה, לפני כחודשיים נקלעה לשיחה עם אביו של בעל המסעדה שנמצא במקום על בסיס יומי, במהלכה הוא כינה לדבריה את אחד העובדים האריתראים "חזיר" והוסיף ש"כל המוסלמים והנוצרים חזירים". לדבריה היא שאלה אותו מדוע הוא מדבר כך, וכשהוא שאל אותה "מה את שמאלנית?" והיא השיבה בחיוב, אמר לה לדבריה: "אני לא מעסיק פה שמאלנים".

נוף משתפת בפוסט כי כשנכנסה לדבר איתו על כך, ציפתה להתנצלות ומשלא התנצל, החליטה לעזוב.

לאחר המקרה צלצל אליה מנהל המסעדה ואמר לה שאביו התבדח עימה. "לא האמנתי שאי פעם אחווה התבטאות כזאת מצד מעסיק, ועוד במקום עבודה שנתתי בו את כל כולי ותמיד השקעתי והייתי עובדת מסורה", ציינה נוף.מאיר כהן, בעל המסעדה, סיפר בשבוע שעבר על הנזק שנגרם לו כתוצאה מאותו פוסט. "המטרה של הפוסט היא אחת: שימיינג זול על בסיס פוליטי, הוצאת דיבה וניסיון לפגוע בפרנסה שלי", אמר. לטענתו, העובד האריתראי עליו כתבה, הינו עובד מסור, בעל יחסים חמים איתו ועם אביו. "הדברים עליהם היא מדברת נאמרו בהומור משני הצדדים, שסיימו את השיחה ברוח טובה.

"הבחורה ששמעה את השיחה בצורה מאוד חלקית, התערבה והחלה להתלהם מבלי לברר את פרטי המקרה, ולצערי פיתחה ריב קולני כשנכנסה למשרד לאחר סיום הסאגה", מוסיף כהן ומציין, כי הוא ואביו אף סייעו לעובד הנ"ל ותמכו בו בכל צעד שעבר בישראל, כולל ערבויות לדירה, קניית טלפון נייד ומקדמות כשהיה צריך, עד הרגע שהסתיים תוקף אשרת העבודה שלו. "אני מתנצל ומתבייש אם נאמרו דברים העולים כגזעניים במסעדה שלי. אני מאמין כי כל אדם שווה, ללא הבדלי דת, גזע ומין.

"העובדת עזבה באמצע המשמרת ולא הסכימה לענות לטלפונים שלי ולהיפגש כדי לדון ולפתור את הדברים בצורה מכובדת. חשוב לי לציין כי גזענות מכל סוג אינה
מקובלת אצלי ואני מצטער על כל פגיעה באדם". כהן הוסיף כי זכה בין היתר לתגובות קשות מצד גולשים בדף של המסעדה בעקבות הפוסט והוא קורא לתושבים שלא לתת יד לשיימינג האינטרנטי, כדבריו.

נוף מסרה בתגובה: "בעל המסעדה ציין, כי הדברים נאמרו בהומור והציג את המקרה כאילו שאני נכנסתי לשיחה שאינה שייכת לי ושמעתי חצאי דברים. השיחה התנהלה ביני לבין אביו בלבד, הדברים הופנו כלפיי ואינם משתמעים לשתי פנים ולבטח לא נאמרו באופן הומוריסטי. הם נאמרו ברצינות והמשמעויות ברורות. אני מגנה גזענות וזלזול בכבוד האדם מכל סוג שהוא ושלמה עם מעשיי. כולי תקווה שנוכל כחברה למזער את מקרי הגזענות".