צילום: יוגב עמרני לאחרונה הוקם ברעננה פרויקט ע.מ.י (עסקים מלמדים ילדים), ביוזמתו של עו"ד אבי יוסף ובשיתוף עם מיכל ברם, חברת מועצת העיר ויו"ר הוועדה לקידום מעמד הילד בעיר, המחבר תלמידים מתקשים מחטיבות הביניים והתיכונים בעיר עם עובדים בחברות באזור התעשייה ברעננה, לצורך מתן שיעורים פרטיים בהתנדבות.

עוד ב-mynet:
יניב רוקח: הילד מנתניה הפך לבמאי בהוליווד
צלחה היריון עם סרטן: "להאמין שאפשר לנצח"

במסגרת הפרויקט, מאתרות יועצות בתי הספר תלמידים מתקשיםם, ממשפחות עם קשיים כלכליים ומחברות אותם, באמצעות אגף החינוך העירוני, עם עובדי החברות. אנשי העסקים מעניקים לתלמידים שיעורים המתקיימים במשרדי החברות או בתי העסק. במקביל, כל עסק שבחר לקחת חלק במיזם מעביר רשימה של העובדים המוכנים להתנדב, המקצוע אותו הם יכולים ללמד, רמת הלימוד ותדירות השיעורים.

עד כה, התגייסו למיזם מספר חברות מאזור התעשייה, ביניהן חברת "מדוגר בע"מ", "הקאנטרי", חברת "רובידיום בע"מ", "מכטה מהנדסים", משרד עוה"ד "אברהם יוסף", וגם אנשים פרטים, שהתנדבו ללמד שיעורים פרטיים, אותם הם מעבירים במשרדו של עו"ד יוסף או בחדרים שהקאנטרי הקצה לפרויקט. במיזם משתתפים כבר כ-45 מורים מתנדבים וכ-55 תלמידים."דוגמה אישית היא הדרך הטובה ביותר לחנך ילדים", אומר עו"ד יוסף, אב לארבעה תלמידים הלומדים בעיר. "הפרוייקט נולד כהחלטה על מעורבות חברתית של משרד עורכי הדין שלי, במסגרתו החלטנו לתת שיעורים פרטיים בהתנדבות לילדים מרעננה. כשהתברר שהמודל עובד, פעלתי לגייס חברות נוספות על מנת להרחיבו. לשמחתי, ההיענות הייתה חיובית מאוד והצטרפו עשרות מתנדבים. מדי יום מתקיימים מספר לא מבוטל של שיעורים פרטיים בהתנדבות בעסקים שונים ברעננה ואני קורא לעסקים נוספים להצטרף אלינו".

"תמיד היה לי קשה באנגלית, אבל בזכות המורה המתנדב שלי התחלתי להשתפר והציונים שלי עלו באופן משמעותי", מספר אחד התלמידים המשתתף בפרויקט.
"כיף לי לבלות זמן עם המורה במשרד של אבי, וזה נותן ללמידה משמעות חדשה".

"בשיגרה היומיומית העמוסה, לרוב אין לנו זמן לתרום ולעזור, ואני מרגיש שבזכות הפרויקט ניתנה לי הזדמנות נדירה לתת מעצמי לזולת ולדעת שיכולתי לעזור ולקדם ולו במעט את התלמיד שאיתו אני עובד", מספר עו"ד דידי רנד, אחד המורים המתנדבים בפרויקט.