צילום: יוגב עמרני אורית חסן (33) מרעננה, החליטה לקראת החורף לאסוף מצרכי מזון ומכשירי חימום, אותם היא מחלקת לנזקקים בעיר.

עוד ב-mynet:
ים של זבל: כך נראה חוף הרצליה מתחת למים
אילנה חילקה מתנות לחג לנזקקים

חסן (33), אם לשניים, החלה לקדם את היוזמה שלה על ידי פנייה למשפחות ותושבים אותם היא מכירה, כדי לספק את המוצרים לנזקקים, ביניהם קשישים, משפחות וניצולי שואה.לדבריה, בעיר חיים קשישים שאין ידם משגת לרכוש תנור, שמיכה חמה או ארוחה חמה. "לכן, החלטתי לאסוף תנורי חימום, שמיכות, צעיפים, כפפות, נעלי בית ומצרכים נוספים, שיכולים לעזור לנזקקים. אני פועלת גם לקבל עבורם ארוחות חמות בבית התבשיל בעיר, כדי שגם להם יהיה בשביל מה לחייך בימים קרים אלה".

למה בעצם החלטת להתחיל ביוזמה?
"כואב לי שיש אנשים וילדים שיושבים בקור ולפעמים גם בחושך. החלטתי לעשות מעשה והופתעתי מכמות הפניות שקיבלתי, כולל מערים אחרות בארץ. רק השבוע העברתי 15 שקי בגדים למשפחה נזקקת מרובת ילדים מהעיר. אני אוהבת לגרום לאנשים לחייך וזה מרגש שמישהו מחייך בזכותי.

"לא חסרים לנו שונאים בעולם, אז בינינו לבין עצמנו אסור שתהיה שנאה. להפך, שתהיה כמה שיותר אהבת חינם לזולת. שנאת חינם היא דבר מיותר וכל עוד
אפשר לעשות בשביל האחר, אז למה לא. בשביל הזולת אני אעשה הכל באהבה ובחיוך רחב. אם הייתי במצב דומה, הייתי מאוד שיעזרו לי ולא יפנו לי כתף".