צילום: משה עמית שעות ספורות לפני חתונתה, בזמן שהיא בצילומי רווקות אחרונים עם חברותיה, נפרץ רכבה של נגה פרידמן (24) מרעננה ונגנבו ממנו פריטים אישיים שלה, בהם גם תכשיטים, איפור והנעליים שהתכוונה לנעול בחתונה. בין היתר נגנבו גם חפציהן ותיקיהן האישיים של חברותיה שהגיעו איתה ברכב.

עוד ב-mynet:
תכירו: הזוג שמארח בחינם אירועים פרטיים בחצר הבית
בעל הבית העלים הכנסות שכר דירה - ונעצר

את צילומי הכלה, החליטה פרידמן לעשות בשבוע שעבר עם חברותיה במזכרת בתיה. פרידמן, שנסעה ברכב עם שאר חברותיה שליוו אותה במהלך היום, הילה כהן, הדר וסרמן ושני רבי, החנתה את הרכב בחניון בעיר ויצאה להצטלם. לתדהמתן, כשחזרו לרכב גילו כי כל תכולתו רוקנה. כבר באותו היום הגישו הבנות תלונה במשטרה.

"חזרנו לרכב שמחות ומאושרות, עד שגילינו שנגנבו לנו התיקים", אומרת החברה, שני רבי, בשבוע שעבר. "להגיד שהיה לנו מיליונים? ממש לא. אנחנו סטודנטיות שמסתובבות עם 20 שקל בארנק, אבל היו לנו בעיקר דברים שיקרים לנו, כמו בגדים, איפור, תכשיטים וארנקים.

את התיקים השארנו באוטו כי זה היה יותר נוח, אבל האמת, בלי יותר מדי מחשבה. נכון, זה לא היה הצעד הכי חכם שלנו וכשאמא אומרת לא להשאיר דברים ברכב - היא יודעת מה היא אומרת".להילה כהן מרעננה, שגם הייתה עם הכלה באותן שעות, נגרם נזק גדול יותר. כהן, שעברה קורס איפור מוסמך, השאירה ברכב, בין היתר, את תיק האיפור הגדול שלה.
"לא חשבתי שאפול קורבן לזה. זאת עוגמת נפש רצינית", היא אומרת. "היו לי בתיק דברים שאספתי במשך חמש שנים וייקח לי המון זמן לקנות את הכול מחדש. מדובר בדברים בשווי אלפי שקלים. בנוסף, נגנבה גם טבעת יהלום שהוריי קנו לי במתנה. אלה דברים שאף אחד בעולם לא יכול לפצות אותי עליהם".

אפילו תיק הכלה, שהיה נעול בתא המטען, נגנב גם הוא בין כל התיקים. "נגה ראתה שהדברים נגנבו, אבל לא קלטה שגם התיק שלה נגנב וחששנו לספר לה", אומרת הדר וסרמן, חברה נוספת. "ידענו שהיו לה חפצים יקרי ערך בתיק, כראוי לכל כלה, ולא רצינו לגרום לה עוגמת נפש ביום שאמור להיות המאושר ביותר עבורה. רק אחרי החתונה סיפרנו לה".

"אני לא יכולה לתאר לך, בתור כלה, את התחושה שמישהו בא וניסה להרוס לך את היום", מספרת הכלה, נגה פרידמן. "חזרנו באמת מאושרות מהצילומים ופתאום לגלות שאירע דבר כזה, פשוט שבר את כולנו. החברות שלי התחילו לבכות, אני בקושי הצלחתי להבין מה קורה ומיד הכניסו אותי לרכב אחר והסיעו אותי לאולם, בלי יותר מדי הסברים, אבל ידעתי שמשהו נורא קרה. כשהגעתי לאולם ביקשתי מהן את התיק שלי, וכל פעם מישהי המציאה תירוץ אחר".

בתיק, היא מספרת, היו לה נעליים להחלפה לריקודים, איפור, בושם, תכשיטים יקרים ויותר מכל סנטימנטליים, ומתנה מסבתה לחתונה. "לא ייאמן שמישהו ראה רכב מקושט, הבין שמדובר בכלה ועדיין ניסה לחבל ביום הזה", היא אומרת.

במצלמת אבטחה שמשקיפה על החניון ניתן לראות את הגנב וחברו מגיעים ומתעסקים עם הרכב, מכניסים את התיקים לרכבם ונוסעים. את הסרטון, שכבר
זכה לעשרות אלפי צפיות, הפיצו הבנות ברשתות החברתיות, בתקווה שזה יעזור להם לתפוס את הגנב ואולי לקבל את חפציהם בחזרה.

"ביום השמח ביותר שלנו גילינו שיש בני אדם שפלים, שזיהו רכב כלה מקושט ושמו אותו כמטרה", אומר אביה של הכלה ויו"ר המועצה הדתית ברעננה, אריה פרידמן. "אני קורא למשטרת ישראל שלא להסתפק בהוצאת דוח עבור הביטוח, אלא להשתמש בכל האמצעים שברשותה על מנת לאתר את העבריין ולשים אותו מאחורי סורג ובריח".

מהמשטרה נמסר: "התלונה התקבלה ב-27.11 במשטרת כפר סבא, הועברה להמשך טיפול במשטרת רחובות והיא נמצאת בימים אלו בחקירה".