צילום: יוגב עמרני 21 מתנדבים המקדישים את חייהם לתרומה לקהילה קיבלו בשבוע שעבר אות הוקרה מעיריית רעננה. ביניהם בלט רוני סלע, תושב העיר המתנדב בארגון "איחוד הצלה" וכונן חוד החנית של ארגון - יחידת ה"אופנולס" - אופנוע אמבולנס המצויד בציוד רפואי מתקדם.

עוד ב-mynet:
הישראלי שנסע לקניה לעזור לסבתא של אובמה
כפר סבא: הנערים חילצו תינוקות במהלך הסופה

סלע (36), תושב רעננה ועצמאי בתחום הפיננסי מספר כי מגיל 15 הוא מתנדב במד"א. "זה התחיל אצלי בגיל צעיר והלך איתי כל השנים", הוא אומר. ב-2012 פגש סלע את ניב גרנות, ראש סניף דרור של ארגון "איחוד הצלה", שצירף אותו לארגון בעיר בו ישנם 30 מתנדבים בכוננות, מתוכם ארבעה אופנוענים.

סלע יוצא בממוצע לשתי קריאות ביום. "זה משהו שאתה מתרגל אליו ואתה לא מתרגש מזמזומים בכיס. אתה הולך לחצי שעה, מטפל במישהו וחוזר לשיגרת היום שלך. למעשה, זה הופך להיות חלק מהשיגרה שלך".לטקס בשבוע שעבר הגיע גם תושב שסלע הציל את חייו, גבר בגיל 60 שקיבל אירוע לב פתאומי ברכב. "כשקיבלתי את הקריאה הייתי מאוד קרוב והגעתי בפחות מדקה והצלחתי להציל אותו", משחזר סלע, "כיום אותו אדם הוא ספורטאי. מדהים לחשוב שלפני שנתיים מצאתי אותו כמעט מת".

אות המתנדב הוענק לו בין היתר על כל המקרים בהם הוא הציל חיי אדם והעניק סיוע ראשוני ומענה מציל חיים במקצועיות, בזריזות, באחריות ובזמינות מיידית תחת המוטו - "הצלת אדם אחד היא הצלת משפחה שלמה".

איך הגבת כשקיבלת את האות?
"נודע לי שאני מקבל את האות לא מזמן. זה מאוד מרגש וכיף גדול, אבל אני שואב את הכיף שלי מהמטופלים. אני את המתנה שלי מקבל בסוף האירוע כשאני מצליח לטפל באנשים ולהצילם".

מלבד סלע, תושבי העיר להם הוענק אות ראש העירייה לשנת 2015: איטה הירשפלד, אלי קורוב, אלכס גולדשמידט, אלכס כהן, ג'ון קליגר, גליה ליפמן, דינה דרומי, דפנה אסייג, הדס מרון, משה מנדלוביץ', נאווה מיטל, סגולה דורני, צביקה גולדמן, רחל פיסקלר, שלמה קלוגהפט, ד"ר שמואל קורנהאוזר, מיכל עמידרור עזרא, ובני הנוער - אורי אורן, דניאל פרידמן וכנרת שמחי.