לאחר חודש שלם של חזרות, התקיים ביום ראשון השבוע ברעננה מופע הריקודים, שנחשב כשיאו של חודש הארגון בתנועת הנוער הדתית בני עקיבא. אלא שבהחלטת מנהיגי התנועה, הוחשכה הבמה בשעה שבה הבנות, ילדות בנות 12 ו-13 רקדו, מפאת צניעות.

עוד ב-mynet:
בני ערובה: 600 זוגות נותרו ללא תעודות נישואין
סרטוני הסקס הופצו, בת ה-16 ניסתה להתאבד

בחלק מהפעמים הייתה תאורת לייזרים, אך הורים רבים זעמו על כך שלא יכלו לזהות את בנותיהם על הבמה. מנגד, היו גם כאלה שתמכו בהחלטת התנועה.

תושבת העיר שהגיעה לצפות במופע של בתה בת ה-13 הרגישה לדבריה מוזר: "היה לי קצת מוזר לא לראות את הבת שלי מופיעה אחרי כל כך הרבה זמן שהיא התאמנה על הריקוד הזה".

תושב אחר, אב לילדה בכיתה ו', שהופיעה גם היא בחושך, הוסיף: "ברור שתנועת בני עקיבא נהייתה קיצונית. עושים דברים שבתקופתי בחיים לא היו עושים, וחבל. ניסו למתן את החושך בכל מיני זוהרים שהדביקו על הבנות לצד תאורת האולטרה-סגול, אבל החושך היה גם אצל הבנות הקטנות. הבת שלי רקדה בחושך ורק בגלל שישבתי בשורות הראשונות, הצלחתי לראות את פניה".

"לא הבנתי למה חשוך והסבירו לי שזה מטעמי צניעות", סיפר אב לילדה בכיתה ז'. "לא ברור לי מה לא צנוע בילדה קטנה ותמימה שעושה כמה תנועות חביבות. זה אפילו קצת משובש".נראה כי גם בקרב החניכות שביצעו את הריקוד הובחנה אכזבה. כמה מהן סיפרו השבוע שהיו מעדיפות לרקוד באור. "ברור שהתבאסנו שההופעות היו בחושך. כולן התאכזבו. חודש ימים אנחנו עובדות על הריקוד ובסוף בכלל לא ראו אותנו".

מדריך בסניף בני עקיבא בעיר, רואה זאת אחרת. "המון ריקודים של בנים ובנות היו חשוכים בחלקם, רובם נטו, כי האולטרה-סגול מגניב. זה נראה טוב וזה יפה בהופעה. אישית, אני חושב שלגיטימי שריקודי הבנות הגדולות (ח'-ט') יהיו ברובם בחושך, כי אנחנו תנועה דתית".

אריה פרידמן, יו"ר המועצת הדתית בעיר, יו"ר פורום ההורים של סניף בני עקיבא מרכז וחבר חוג הידידים הארצי של התנועה, לא מבין על מה המהומה. "ריקודי הבנות לא היו בחושך, הייתה תאורה מתחלפת בצבעים שונים. היו גם ריקודי בנים באותה תאורה בדיוק. ישנן בנות שלא נוח להן לרקוד באור מלא. לא מדובר בהוראה שמוכתבת מלמעלה, אלא ברצונות של מדריכות או חניכות. אין אצלנו הפרדה - לא מגדרית ולא דתית. אנחנו מכילים את כולם ומוצאים את שביל הזהב".

ממזכ"ל תנועת בני עקיבא, דני הירשברג, נמסר: "לתנועת 380 סניפים בהם פועלים יחדיו כ- 70 אלף בנים ובנות בצניעות ובטבעיות. לצערי, יש מי שלא מפסיקים לנגח את תפישת עולמנו, מכאן ומכאן. במוצאי שבת התקיימו מפקדים, מופעי דגלנות והופעות בהם השתתפו בנים ובנות המופיעות ביחד ולחוד, באור מלא ובאולטרה סגול. זו כוחה של התנועה, המכילה מגוון עצום של קהילות.