צילום: shutterstock בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע בשבוע שעבר שני תושבי רעננה שהורשעו שצילמו בסתר קטינה שקיימה עימם יחסי מין. על פי הסדר בין הצדדים, פרקליטות מחוז מרכז ביקשה מבית המשפט להטיל על השניים עבודות שירות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי ופיצוי בסך עשרת אלפים שקל, שכל אחד מהנאשמים יעביר למרכז לנפגעי תקיפה מינית.

עוד ב-mynet:
המג"בניקים יימו מין קבוצתי והפיצו את הסרטון
אב: ילדים צולמו בעירום במלתחות הקאנטרי

על פי כתב האישום שהוגש נגדם בשנת 2012, הכירה הנערה, אז בת 16, את השניים בנפרד ובהמשך החלו השלושה להיפגש ולקיים יחסי מין מוסכמים יחד.

עוד עולה מכתב האישום, כי ביוני 2012, במהלך אקט מיני משותף, "החל אחד מהם, בידיעתו ובהסכמתו של השני, לצלם באמצעות הטלפון הסלולרי שלו את המתלוננת, את עצמו ואת השני מקיימים יחסי מין". כששאלה הקטינה מה הם עושים, הראשון השיב לה "כי השתמש בטלפון על מנת להאיר את האזור שהיה חשוך, וכל זאת בעודו מצלם את יחסי המין עם המתלוננת".על פי כתב האישום, כך קרה גם במועד אחר, ואז "העביר הראשון לשני את הסרטונים באמצעות תוכנת ה-WhatsApp, וזה העבירם לאחר", נכתב. "במהלך החודשים ספטמבר-אוקטובר 2012 הופצו הסרטונים או חלקם ברבים, אם בתוכנת ה-WhatsApp, אם באינטרנט, בין השאר בקרב תלמידי בית הספר בו למדה המתלוננת. משנודע למתלוננת אודות הפצת הסרטונים בין חבריה לספסל הלימודים, ניסתה לשלוח יד בנפשה".

הנאשם הראשון, בן 21 ללא עבר פלילי, הסביר את מעשיו על רקע רצון לתעד את האקט המיני כחלק מפנטזיה מינית, וכי לא היה מודע לכך "שחברו העביר את הסרטון לחבר נוסף וכשנודע לו יצר קשר מיידי עם המתלוננת ויידע אותה על כך". הנאשם השני, בן 22, טען כי "הוא מודע לפגיעה במתלוננת".

בפרקליטות ציינו, כי "מדובר בעבירות מכוערות שבוצעו בנסיבות מכוערות ביותר, שאינן מצדיקות הימנעות מהרשעה. מעשים מעין אלה הולכים ומתרבים בחברה הישראלית ועל בית המשפט להעביר מסר בעניין זה".

בהרשעה צויין, כי "הרשעת הנאשמים מוצדקת, לא רק כפועל יוצא של הגשמת הערכים הכלליים העומדים ביסוד מערכת הצדק הפלילי. היא מוצדקת שבעתיים בשל הנסיבות בהן ביצעו הנאשמים את העבירה ונוכח הנזק הקשה שהסבו הנאשמים למתלוננת".