צילום: ויז'ואל/פוטוס תושב רעננה בן 52, שעלה לארץ לפני כחמש שנים מברזיל, יזם בשבוע שעבר מבצע לזניות, במסגרתו הוא ומשפחתו אפו וארזו עשרות לזניות לחלוקה לשוטרים ולאנשי הביטחון בעיר, בעקבות המצב הביטחוני. "אני לא מחפש לעשות כסף, אלא רק לעשות טוב לאנשים אחרים. העיקר לעשות מהלב", אמר התושב שהעדיף להישאר בעילום שם.

עוד ב-mynet:
תקף ערביות בחוף: "לא רוצה ערבים במדינה"
צפו בסרטון: לא הספיקה להגיע לחדר הלידה וילדה ליד המעליתבשבוע שעבר, בעקבות שני הפיגועים שאירעו בעיר והעומס על כוחות הביטחון, החליט התושב ובני משפחתו לעזור במה שהם יכולים. הם הכינו 60 מנות של לזניה שהועברו לשוטרים ולאנשי הביטחון, בתוספת פרי ושתייה. "אני אוהב מאוד לבשל, אז החלטתי לעשות מעשה טוב באמצעות הכישרון שיש לי", הסביר השבוע התושב. "הבנות שלי קישטו את החבילות בכיתובים כמו 'עם ישראל חי', 'עם ישראל חזק' ולאחר מכן כל המשפחה חילקה את החבילות יחד".

מסתבר שכל חייו הוא נותן בסתר. הוא כבר צילם אירועים בהתנדבות, שימש כליצן רפואי והתנדב בבתי ילדים באזור ובעמותת לק"ט ישראל. כעת החליט להפוך את פרויקט הלזניות לפרויקט "פינוק למלאך" ולצרף אליו עוד משפחות מהעיר. לדבריו, הרעיון הוא להכין פינוקים קטנים כמו חלות קטנות לשבת, קיגלים, לזניות ועוד עבור אנשי הביטחון ומתנדבים.

12 משפחות כבר הצטרפו אליו ופעמיים בחודש בהם ייפגשו בביתו ויכינו את המאכלים. "עם ישראל צריך לרצות לעזור בשמחה ופשוט לעשות מעשים טובים נטו", הוא אומר.