צילום: shutterstock בשבוע שעבר החלה הפצתה של עצומה מקוונת הנוגעת לימי הפעילות לציבור הדתי בבריכה העירונית ברעננה, בגין, מה שמכנים בציבור הדתי בעיר, "חוסר השוויון בבריכה העירונית ואפליה לרעה של הציבור הדתי". מי שיזמה את הפצת העצומה היא רחלי גינזבורג זיידי, שמבקשת כי העירייה תקצה לציבור הדתי יום פעילות נפרד נוסף. "הבקשה ליום שחייה נוסף זה המינימום שבמינימום", היא מסבירה השבוע.

עוד ב-mynet:
תיעוד קשה: אם לחמישה לכודה בכאביה
ואדי ערה: בדרך לחתונה עוצרים בכלא
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לדברי גינזבורג זיידי, הבריכה פתוחה לרחצה עבור כלל הציבור שישה ימי רחצה מלאים בשבוע, ואילו הציבור הדתי נהנה משש שעות שבועיות בלבד של רחצה בהפרדה, המפוצלות ליומיים, ונחלקות בין פעילות לבנים ופעילות לבנות.עוד טוענים הדתיים בעיר, כי שעות הרחצה לבנים הן בין השעות 22:00-19:00 בערב, שעות בהן הם לא יכולים לשלוח לבד את ילדיהם. בעצומה, מבקשים התושבים מראש העירייה, זאב בילסקי, ומראש המועצה הדתית, אריה פרידמן, להוסיף יום רחצה שלם, שחציו ייועד לבנות וחציו לבנים.

"זה חוסר שוויון מוחלט, ורבים מהציבור הכללי תומכים בכך", אומרת גינזבורג-זיידי. לטענתה, קיימת רחצה לילית בהפרדה פעמיים בשבוע, פעם אחת לגברים ופעם לנשים, אך מדובר בשעות מאוחרות עבור ילדים ובתשלום גבוה. "למה לילדים שלנו לא מגיעים אותן זכויות כמו לשאר ילדי העיר?", היא שואלת בכעס. "זה לא הוגן".

"הדרישה להוספת שעות רחצה נפרדות בבריכה העירונית בעיקרה מוצדקת, אך בתנאי שכמות המבקשים תצדיק צמצום שעות לקהל המתרחצים הכללי", אומר יו"ר המועצה הדתית, אריה פרידמן. "בעבר ניסו מספר פעמים להחתים על עצומה מעין זו, ולצערי הגדול מספר החותמים לא עלה על מאות בודדות. כולי תקווה כי הפעם מספר החותמים יגיע לאלפים ויאפשר לדרוש את הגדלת השעות המבוקשת. לפני מספר שנים, בהיותי סגן ראש העירייה, התווספו לבריכה הפנימית בריכות נוספות - החיצונית והלימודית, והצלחתי, בסופו של מאבק, להכפיל פי שלושה את שעות השחייה הנפרדת. עם כל זאת, אין ספק שהשעות אינן מספיקות, ובמיוחד השעות והזמנים אינם נוחים כלל ועיקר".

מעיריית רעננה נמסר: "בריכת השחייה העירונית מציעה את שירותיה לכל ציבור התושבים ופועלת ברוח התפיסה העירונית לכבוד וסובלנות, המשתקפת גם בקביעת שעות הרחצה, שנועדו לתת מענה מיטבי לצרכים השונים והמגוונים של כלל ציבור המתרחצים".