צילום: index open לפחות 15 ילדים הקיאו ביום שני בחמישה גנים עירוניים ברעננה, ומשרד הבריאות, שחוקר את הנושא, לקח דגימות של המזון שנשלחו למעבדה, אך טרם התקבלו תוצאות. עדיין לא ברור האם המזון שהוגש לילדים הוא זה שגרם לרצף המקרים, או שמדובר בגורם סביבתי-בריאותי אחר.

עוד ב-mynet:
האם האבות הודרו מחגיגות בת המצווה בבית הספר הדדי?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

המקרה אירע שבועיים אחרי שנכנס לתוקף התפריט החדש של הקייטרינג בגנים העירוניים ברעננה, שאושר על ידי נציגי העירייה ונציגי ההורים. בעמוד הפייסבוק של ועד הגנים דיווחי אימהות שילדיהן או ילדים אחרים הקיאו בגן, ובין רשימות הגנים היו גן אדמונית, גן חיננית וגן שקד. אם אחרת שבנה לומד בגן עגור כתבה: "הבן שלי אמר שהיה אוכל עם ריח רע והוא לא אכל". ונוספת דיווחה שגם בגן סנונית החלו הילדים להקיא.

לדברי יו"ר ועד הגנים ברעננה, אייל פור, "מתוך כ-2,500 ילדים הקיאו כ-20 ילדים כתוצאה ממה שנראה כרגע, אכילת עגבניות שרי. הנושא קיבל עדיפות דחופה ונשלחו דגימות מזון לשתי מעבדות, אחת לבדיקה כימית ואחת לבדיקה ביולוגית. במקביל, הפסקנו את אספקת עגבניות השרי לגנים. בהתאם לממצאים שיתקבלו נדע כיצד לפעול".מנכ"ל חברת הקייטרינג מסר: "עם הגעת הידיעה על האירוע פתחנו בתחקיר מקיף, יסודי ושקוף, תוך בדיקה מקצועית של משרד הבריאות במפעלנו, בה לא נתגלו פגמים בתהליך הייצור או במזון עצמו. בטיחות מזון הילדים בראש מעיינינו ואנו עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר. במקרה זה לא ניתן להתעלם מהעובדות הבאות: הקאות הילדים החלו מיד עם סיום הארוחה והאירוע התרחש ביום השרב החם ביותר שהיה כאן הקיץ. עוד נציין כי מדובר במספר מצומצם של 16 ילדים לכל היותר, מתוך כ-2,500 ילדים שהחברה הסעידה באותו היום".

מעיריית רעננה נמסר: "בעקבות התלונות, פעלה העירייה באופן מיידי ובודקת את הסיבות למקרים אלה ואם יש קשר ביניהם. עיריית רעננה עדכנה בנושא את כל הגורמים הרלבנטיים ונמצאת בקשר עם הנהגת הורי גני הילדים באופן שוטף".

ממשרד החינוך נמסר: "האירוע מתוחקר באופן מקיף על ידי מחלקת הגנים ותזונאית הפועלים, כדי לברר את הסיבות לתלונות שדווחו".

ממשרד הבריאות נמסר: "מיד עם קבלת הדיווח, יצא צוות לבדיקה וחקירת האירוע. נלקחו דגימות ונשלחו למעבדה, אך טרם התקבלו תוצאות. נמשיך בחקירת האירוע".