באמצע חודש אוקטובר תצא לפועל ברעננה תוכנית "כאן גרים", במסגרתה מציעה העירייה לסטודנטים מגורים בבתי תושבים ותיקים, בתשלום סמלי של 250 שקל, לכיסוי הוצאות משותפות, כגון חשמל, מים וכדומה. בנוסף, יקבלו הסטודנטים מלגה כספית בשווי 8,000 שקל, בתמורה לארבע שעות שבועיות שבהם הסטודנטים ייזמו פעילות חברתית משותפת עם האזרחים הוותיקים.

עוד ב-mynet:
מה עושים כשהשכן מגדל בחצר כבשים וסוסים?
פטנט בהרצליה: עמודים עם ברקוד יעבירו אותות מצוקה מהרחוב
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

את התוכנית מובילים המשרד לאזרחים ותיקים, יחד עם משרד השיכון והתאחדות הסטודנטים, התוכנית מהווה מענה הדדי לסטודנטים ולאזרחים הוותיקים, תוך הגברת המעורבות בקהילה.

"בימים אלו החלה ההרשמה לתוכנית, שמטרתה היא לתת פתרון דיור זול לסטודנטים ובנוסף, לתת מענה לאזרחים ותיקים שגרים לבד, כדי להפיג את בדידותם", אומרת יפית בר, האחראית על קידום התוכנית מהמשרד לאזרחים ותיקים. "האזרח הוותיק נותן לסטודנט בביתו חדר משלו ובתמורה, על הסטודנט לבלות יחד עם האזרח אצלו הוא מתגורר, ארבע שעות בשבוע. הפעילות המשותפת יכולה להיות עזרה במכתב או ללוות את הקשיש לביטוח לאומי, לקופת חולים או שהם יכולים סתם לטייל יחד"."כסטודנט, אני חושב שרעיון של מלגה כזאת הוא מאוד יפה ואני יודע שהרבה סטודנטים מחפשים לצאת מהבית", אומר יותם נוימן (26) תושב רעננה וסטודנט לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה. "התוכנית הזאת יכולה לתת ערך מוסף למי שרוצה לצאת מהבית ולגור בשכירות אבל לא ביוקר המחיה של ימינו, במיוחד ברעננה שמחירי הדירות בה מאוד יקרים. לדעתי, ארבע שעות שבועיות לבלות עם אדם שאתה גר איתו, זה לא הרבה בכלל. ברגע שסטודנט משלם על המחיה שלו 250 שקל בלבד ולא 3,000 שקל, אז יש לו זמן פנוי להשקיע את ארבע השעות השבועיות עם מי שהוא גר איתו".

"התוכנית נשמעת טובה ויעילה", מוסיפה מאי בר-חן, תושבת העיר וסטודנטית באוניברסיטת תל אביב. "בגלל שאני שוכרת דירה ובמקביל גם לומדת, אני יכולה להגיד שזה לא קל לתמרן בין הכל. קשה גם לעבוד לפרנסתך ובמקביל גם ללמוד כמו שצריך. מאוד קשה לעשות את האיזון הזה. התוכנית הזאת יכולה לתרום ולעזור מאוד לסטודנטים. בנוסף, אני חושבת שחשוב מאוד לקדם פרויקטים חברתיים ולעזור לאזרחים ותיקים. זה נשמע לי ממש כיף לשמח אותם ולעשות איתם פעילויות".