עיריית רעננה והקבלן מ. דרורי שהתקין עבורה את התאורה בסמוך לפסלים בגן גדי נוטס הסמוך לתיכון "מטרו ווסט" ולמשכן לאמנויות, ייאלצו לשלם פיצוי בסך 120 אלף שקלים לילדה שנגעה באחד הפסלים שהציבה העירייה בגן הפופולארי וכמעט התחשמלה למוות.

עוד ב-mynet:
תכירו את עורך הדין היהודי של איסמעיל הניה
נתניה: בית הספר ייקרא על שם מנחם גולן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

על פי פסק-הדין שניתן על ידי סגנית נשיאת בית השלום בנתניה, השופטת חנה שניצר-זאגא, הן העירייה והן הקבלן שהתקין עבורה את השלטים, התרשלו התרשלות חמורה בהתקנתם של גופי תאורה בסמוך לפסלים ובפיקוח עליהם כך שילדים רבים אשר שיחקו בגן ונהגו לטפס על הפסלים ניצלו אך בנס מהתחשמלות.

אחת הילדות, בת שבע וחצי ששיחקה בגן, עלתה על אחד הפסלים, לא הייתה בת מזל, מסתבר, ולאחר שנגעה באחד הפסלים התחשמלה כאמור ואיבדה את נשימתה. על פי פסק הדין התברר כי הילדה נמצאה לאחר זמן קצר כשהיא מוטלת על רצפת הגן ללא נשימה.עו"ד גיל קלופשטוק, בא כוחה של משפחת הילדה אשר תבעה לדין את העירייה והקבלן, מספר כי הילדה ניצלה במזל גדול וזאת מאחר שאימה היא רופאה במקצועה. זו התעשתה במהירות על אף ההלם הראשוני וביצעה בבתה הנשמה אינטנסיבית.

"למזלנו הרב וגם למזלם של העירייה והקבלן שחיבר את גופי התאורה, האם היא רופאה שהצילה את חיי הילדה", אמר השבוע עו"ד קלופשטוק בתגובה לפסק הדין והוסיף : "אני חושב שהמקרה הזה הוא תמרור אזהרה חשוב לעיריות בכל רחבי הארץ שלא לסמוך באופן אוטומטי על קבלנים אשר מבצעים עבורן עבודות ועל כל עירייה לבצע את כל בדיקות הבטיחות הנדרשות, על אחת פי כמה וכמה כאשר מדובר בגן המיועד למשחקם של ילדים קטנים".

ואכן, כחלק מהצורך בקביעת האחריות זומן למתן חוות דעת מומחה מקצועי חיצוני אשר קבע בחוות דעתו לבית המשפט כי גופי התאורה שהיו בסמוך לפסל המחשמל היו "רטובים וישנים" וזאת בניגוד לטענת העירייה כי גופי התאורה בגן הוחלפו מספר חודשים קודם לאירוע. עוד נקבע כי גוף התאורה סבל מהתחממות יתר מכניסת מים וניתוק קו ההארקה.

"המדובר באירוע משולב של ציוד בלתי תקין אשר הותקן בצורה בלתי מקצועית תוך שבמשך השנים לא בוצעו בו בדיקות הנדרשות על פי התקנות, מה שהוביל בסופו של יום לאירוע ההתחשמלות", קבעה השופטת זאגא ופסקה לילדה פיצוי גבוה יחסית על אף שנקבעו לה 5 אחוזי נכות בלבד, כשהיא מנמקת את הפיצוי החריג בכך שמדובר בילדה בת שבע וחצי בלבד אשר חוותה "חוויה קשה שהשאירה חותם בתקופה הסמוכה לאירוע תוך ניסיון לקבע השלכותיה לעתיד".

תגובת העירייה: "העירייה טרם קיבלה לידיה את פסק הדין בנושא. לכשיתקבל, נלמד אותו".

מהקבלן טרם נמסרה תגובה.