"הרגשנו כאילו בן משפחה שלנו בוגד בנו. הזדעזענו", כך מספר מ' מרעננה, לאחר שמטפלת זרה מסרי לנקה שעבדה בבית אביו כשבע שנים, נתפסה בעין המצלמה כשהיא מכה באכזריות את האב הסיעודי.

עוד ב-mynet:
צפוף בבית העלמין: עשרה נפטרים בקבר אחד
האב נסחף במים, האב ניסה להצילו וטבע
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

לפני כעשור עבר האב א' (67) אירוע מוחי ומאז הוא אינו מתפקד באופן עצמאי ונדרש למטפל צמוד שיסעד אותו. לאורך תקופת העבודה של המטפלת באב המשפחה, היו בניו ובנותיו שבעי רצון והרגישו שאביהם בידיים טובות. "היא הייתה מאוד לבבית, נחמדה, וגם אנחנו התייחסנו אליה מצוין", מספר מ'.

"קנינו לה מתנות בחגים שלה והיא לנו בחגים שלנו. גם ימי הולדת היינו חוגגים לה. רצינו לראות בה סוג של אם" (אם המשפחה נפטרה). לפני מספר חודשים, הוא מספר, עלה חשד ראשון בלב הילדים להתנהלות לא תקינה בין המטפלת והאב המטופל."השכנה פנתה אלינו ואמרה שהיא שומעת צעקות מחדר האמבטיה, שנמצא בסמיכות לביתה", אומר מ'. "אבא שלנו פגוע מוחית, צד שמאל שלו משותק, כך שלעתים הוא סובל מכאבים הכרוכים במצבו. חשבנו שזה קשור לטיפול בו, העברתו ממקום למקום ופעילויות יומיומיות. גם אחי שמע מדי פעם צעקות ובשלב מסוים החלטנו להתקין מצלמות".

את המצלמות התקינו בני המשפחה עת שהתה המטפלת בביקור מולדת בסרי לנקה. לפני כחודש פנה האח הצעיר לאחיו וביקש שיגיע לראות תמונות, שייתכן ומוכיחות כי המטפלת מכה את האב. "זה לא היה משהו חד משמעי. היא דחפה אותו ממקום למקום כדי להעבירו. לא יותר. לא הייתה שם אלימות קיצונית", הוא אומר, אך מספר כי לפני כשלושה שבועות אירעה התפנית.

"הפעם לא היה ספק. היא הכתה אותו ללא רחם. היינו באותה עת אצל חברים. יצאתי מפוקוס לגמרי. לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות. היינו בהלם מוחלט ובשלב ראשון ניסינו למצוא תירוצים למעשים שלה. אפילו בחופשות בחו"ל היא הייתה איתנו. למה היא עשתה את זה?", שואל בכאב הבן.

המשפחה ההמומה התייעצה מה עליה לעשות כעת. "אמרו לי להתעמת איתה", מוסיף הבן, "אבל בחרתי להתלונן במשטרת כפר סבא ויום למחרת, בשעות הבוקר, הגיעו שוטרים ולקחו את המטפלת. בתחנת המשטרה אימתו אותה עם התמונות והיא הודתה".

המטפלת, שעבדה במסירות במשך שנים, הסבירה לשוטרים כי איבדה את העשתונות. יציאתה מהארץ עוכבה ודרכונה הופקד עד לתום חקירה.

"אנו מקווים שהיא תקבל את העונש שמגיע לה", אומר מ'. "אני רוצה לומר לכל מי שבן משפחה שלו מצוי בטיפול, עובד זר או לא, אל תסמכו על אף אחד. זה לא שווה את זה. תתקינו מצלמות או כל אמצעי שיוכל לתת לכם תחושת רוגע. לרשויות בממשלה אני רוצה לומר שהעובדים הללו שעוסקים בעבודה קשה ומתישה צריכים ליווי משלהם. מישהו שם למעלה צריך להיות בבקרה ובמעקב על תפקודם, לבדוק כל תקופה שהם כשירים לעבודה ולא מאבדים את שפיותם".

מהמשטרה נמסר: "החשודה, תושבת סרילנקה בת 59, נעצרה, הודתה במיוחס לה ואמרה כי חסר הישע גרם לה לאבד שליטה. כתב אישום הוגש נגדה".