דף הפייסבוק של אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה הותקף ביום שני בשעות הערב על ידי תומכי טרור, שפרסמו עשרות הודעות נאצה, בתגובה לפוסטים רבים שהעלתה אגודת הסטודנטים לדף בשבועות האחרונים.

עוד ב-mynet:
האח השכול: "אני מחובר לאובדן של הפלסטינים"
הפצוע המשוקם: "מחובתי לתמוך בחיילים פצועים"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מדובר בפעילים, שככל הנראה סימנו את הדף של אגודת הסטודנטים כמטרה בגלל דגל ישראל, שהועלה רק בשבוע שעבר בתמונת הפרופיל ובתמונת הרקע של דף הפייסבוק. הם הציפו את דף הפייסבוק של אגודת הסטודנטים, כאשר כל ההודעות חוזרות על אותן המילים: "הממשלה שלכם משקרת עליכם, מפחדת שתעזבו בגלל מספר הנהרגים הגדול בערים ובשדה המלחמה, והיא מודיעה על מספר קטן מאוד מהנהרגים. האם אתם חושבים שהחיים שלכם פה דומים לאלה שחייתם במדינות שבאתם ממנן? תחזרו, תעזבו את הארץ שלנו, כי איננו עוזבים אותה, אנו נשארים עד אפס ציוני נהרג או בורח. ונקים מדינה פלסטינית חופשית ובירתה אלקודס ולא עיר אחרת" (השגיאות במקור)."ביום שני בשעות הערב, אני והאחראי על דף התוכן, ראינו שיש תגובות עוינות בדף הפייסבוק, של אנשים שאנחנו לא מכירים" אומר יהודה גלילי, ראש מחלקת הסברה ותקשורת של אגודת הסטודנטים. "לדעתי הם לא גרים בארץ, אלא במדינות ערב. אחרי שהסתכלתי בפרופיל האישי שלהם כל הסימנים מראים שהם לא גרים כאן. הם הגיבו לכל הפוסטים של השבועות האחרונים וניסו לחבל בדף. ניסינו לנקות את התגובות הללו, אבל זה ממשיך, כנראה שזו פעולה מתוכננת. פנינו לאוניברסיטה כדי ליידע אותם על מה שמתרחש בפייסבוק בימים אלו".

זמן קצר לאחר שדף הפייסבוק הותקף, העלתה אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה את ההודעה הבאה: "אנחנו עושים כל שניתן כדי לנקות את
הדף ולדווח לפייסבוק על אותם משתמשים. אנחנו גם נוקטים שורה של צעדים, תוך קבלת סיוע ממדור אבטחת המידע, כדי לנסות ולמגר את התופעה". "אנחנו לא מתרגשים ולא ניתן להם לשבור את רוחנו", כתבה בתגובה אחת הסטודנטיות, מירב אלבז.

יו"ר אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, הילה קורדנה-דהן, מסרה: "מדובר בפעולה קטנונית של גורמים עוינים, שניסו לפגוע בדפי פייסבוק ישראליים בעלי היקף פעילות נרחב. העמוד לא נפגע. האגודה ממשיכה בקריאה לפעול בסובלנות, ושולחת את תמיכתה לחיילי צה"ל".