אריקה ג'קובי (23), וניקול אזולאי (22), תושבות רעננה שעלו בשנים האחרונות לארץ מארה"ב, הרימו מבצע התרמה מדהים למען חיילי צה"ל והצליחו לגייס בשלושה ימים רבע מיליון שקל.

עוד ב-mynet:
נתניה: תלמידי הישיבה מתכוננים לסייע בבית החולים
תכירו את הצעירים שהגיעו מחו"ל להתנדב לצה"ל
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"חשבנו על רעיון שבו נוכל לתרום לחיילים שלנו שנמצאים בשטחים, התחלנו את הפרויקט ביום חמישי בשבוע שעבר", מספרת ג'קובי השבוע. "אני וניקול בעצם התחלנו את התרומות בכך שביקשנו מכל האנשים בקהילה שלנו לבשל ולהביא את האוכל אלינו. באמת כולם תרמו מאכלים והבנו שאפשר לפנות לקהל יותר רחב, אז פנינו לבתי כנסת בשיקגו, בניו יורק ובלונדון, הפצנו להם מיילים בבקשה לתרומות."מכיוון שאנו עולות חדשות ומכירות אנשים ברחבי העולם היה לנו קל להגיע אליהם. מעבר לכך תלינו שלטים בבנייני מגורים ודיברנו עם המון אנשים על כך. הצלחנו להתרים גם מוצרי היגיינה ויחד עם האוכל שגייסנו שלחנו את החבילות אל החיילים. דיברנו עם החיילים שקיבלו את החבילות והם אמרו לנו שהם בעיקר זקוקים למוצרי היגיינה. אמרנו להם, 'אל דאגה, מה שאתם צריכים נביא'. שלחנו מייל לכל מי שאנחנו מכירות והקמנו סוג של אתר שבו אפשר להעביר כסף לחשבון מסוים".

מאיפה המוטיבציה האדירה הזו?
"זה כלום, לעומת מה שהחיילים עושים בדרום, אין לי מילים אחרות. גם אני חיילת ומשרתת כקצינה בחיל מודיעין. אולי העובדה הזו מחברת אותי יותר למצב, אבל אני לא חושבת שזה מדרבן אותי יותר ממה שזה מדרבן אנשים אחרים".

מה בעיקר אתן תורמות?
"אנחנו פחות מתעסקות עם תרומות של אוכל, מכיוון שמה שהחיילים הכי צריכים עכשיו זה מוצרי היגיינה. אנחנו כן שולחות אוכל מבושל לחיילים שנמצאים בבתי חולים. את האוכל אנחנו מביאות לאיש קשר מגולני שעוזר לנו. חלק מהאוכל קנינו, וחלק קיבלנו בתרומות, אני חייבת לציין שמסעדות כמו 'הטאבון והמנגל', 'עמית מאפייה' ועוד תרמו לנו המון המון אוכל ועזרו לנו מאוד.

"בעצם ביומיים האחרונים אנחנו עובדות על הכנת חבילות אישיות לחיילים. הכנו כ-1,500 חבילות ביום שני ואנחנו ממשיכות לעבוד על חבילות. כל חייל מקבל חבילה שכוללת בתוכה מגבונים, תחתונים, גרביים, דאודורנט, חטיפי אנרגיה ושקדים. עד כה העברנו חבילות ל-3,500 חיילים".