בתחילת השבוע שעבר דיווח למוקד העירוני ברעננה אחיה של צעירה בעלת מוגבלות מהעיר, בשנות העשרים לחייה, כי הוא חושש שאחותו נעדרת. האח סיפר כי אחותו יצאה ממקום עבודתה מספר שעות קודם לכן וטרם הגיעה ליעדה.

עוד ב-mynet:
תביעה: 2.5 מיליון שקלים לנער שנאנס בפנימייה
מי הוציא את בת ה-5 מביתה באמצע הלילה?
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

בעקבות המידע שמסר האח, נציגת המוקד העירוני יצרה קשר טלפוני עם הצעירה, שהייתה באותה העת במצב של בלבול ותשישות ולא הצליחה לתקשר. נציגת המוקד שמרה עימה על קו פתוח למשך שעה שלמה, כשהיא מרגיעה אותה ומדובבת אותה בקור רוח וברגישות.במקביל לכך, ביצעו מוקדניות אחרות נוספות פעילות לאיתור מיקומה של הבחורה, באמצעות גיבוש ומסירת המידע על האירוע למוקד 100 של המשטרה, לצורך איכון המכשיר הסלולרי של הצעירה והכוונת צוותי הביטחון והשיטור למקומות בהם היא עשויה להימצא. בזכות שיתוף הפעולה בין המוקד העירוני, סיירת הביטחון העירונית והמשטרה אותרה הצעירה פחות מארבע שעות לאחר שאחיה הודיע על היעדרותה. ניידת משטרה שאיתרה אותה, אספה אותה והחזירה לביתה.

"האירוע הזה היה רגיש, מכיוון שמדובר בנערה בעלת מוגבלות שכלית", אומר סלב גמרניק, מנהל המוקד העירוני. "נדרשה כאן רגישות ויכולות מיוחדות, מעבר להכשרה הבסיסית שהמוקדנים מקבלים. יש לציין את התושייה של אוארל אלמשלי, המוקדנית, שתיפעלה את האירוע בהצלחה".