יוזמה חדשה של עיריית רעננה לשנות את נוהלי האבטחה הקיימים בגני הילדים בעיר, מעוררת תחושת אי ודאות בקרב הורי התלמידים לקראת השינוי הקרב.

במהלך השבוע שעבר הודיעה העירייה כי לאחר בדיקה של מצב האבטחה בגני הילדים והכנת תוכנית עבודה בנושא, הוחלט על ביטול סידורי האבטחה הקיימים והשומרים המוצבים בכל גן כבר בחודשים הקרובים והשקעת סכום של כשני מיליון שקל בשדרוג והתאמת מערכות אבטחה חדישות בגני הילדים העירוניים. על פי הודעת העירייה, המערכות החדשות שיותקנו בגנים יתוגברו בסיורים של סיירת הביטחון העירונית וישולבו במערכות שליטה ייחודיות לגננות ולסייעות. בכך יבוטלו בעצם התקנים למאבטחים בגני הילדים העירוניים.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כחלק מההכנות לקראת המעבר לאבטחה מכנית במקום אבטחה אנושית, ייבנו שערים הנסגרים באופן אוטומטי, יותקנו מערכות של מצלמות במעגל סגור ומסכים. יש לציין כי לגננות ולסייעות תהיה אפשרות לפתוח את השערים מכל מקום רגן באמצעות שלט רחוק.בנוסף למערכות הטכנולוגיות, הודיעה העירייה כי יש בכוונתה לתגבר את צוותי סיירת הביטחון העירונית ולהקצות מספר צוותים אך ורק לצורך נושא אבטחת הגנים. עם זאת, חלק מההורים חוששים מהמהלך וטוענים כי מדובר בצעד שנועד לחסוך כסף על חשבון ביטחון הילדים. "אין כמו זוג עיניים שבוחן את המקום, מסתכל, מאבטח, לאורך כל שעות היום, עם כל הכבוד לטכנולוגיות", אומר אחד ההורים. "מה יקרה אם הגננות לא יהיו ערניות מספיק ואם ילדים יצאו מהשגחתן? בנוסף, העובדה שלא יהיה מאבטח או שומר בפתח הגן עלולה להוביל לביצוע מעשי ונדליזם מצד אלו שיראו שהמקום אינו מאובטח. אני באמת מקווה שבעירייה ישקלו שוב את העניין".

"מישהו חשב על אנשים שבמשך שנים ארוכות ומסורות עבדו בגנים, שמרו על הילדים גם בתקופות של אירועים לא פשוטים מבחינה ביטחונית ועכשיו ימצאו את עצמם מחוסרי עבודה?", אומר הורה נוסף. "צריך לראות האם נכון לקצץ בכוח אדם דווקא במקום כמו גן ילדים, בו יש צורך להקפיד ביתר שאת על טובת הילדים".

מעיריית רעננה נמסר: "המהלך, ועימו ירידת הצורך במאבטחים פיזיים, עשוי לחסוך לעיר מיליוני שקלים בשנה. על פי הסיכום בין העירייה להנהגת ההורים הוחלט, כי במידה ואכן יהיה חיסכון כספי, הכסף יושקע בחזרה במערכת החינוך, בתיאום עם הנהגת ההורים ומינהל החינוך. המעבר יתבצע בחודשים הקרובים וייעשה במקביל להשארת שומרים פיזית בגנים. רק לאחר הטמעת המערכת באופן מוחלט, ייעשה מעבר לשימוש במערכות בלבד. המהלך בוצע בשיתוף משטרת ישראל ומשרד החינוך ועל פי הנחיותיהם המדוקדקות. אנו משוכנעים כי לאחר תקופת התאקלמות ובהתחשב במשובים של ההורים וצוותי הגנים, תעמוד לרשות גני העיר מערכת איכותית ובטוחה".