רעננה מעולם לא נחשבה לעיר בילוי אטרקטיבית לצעירים. מאז ומתמיד היא נחשבה לעיר איכותית, טובה, אבל מנומנמת, ויש שיגידו אפילו "יבשה". עיר שהצעירים בה בורחים כל סוף שבוע למועדונים בהרצליה פיתוח, בתל אביב ואפילו לפאבים המקומיים בכפר סבא. ברעננה, כמעט ולא היה להם מענה.

עד לפני שנתיים, אז החלו בהדרגה להיפתח מועדונים וברים קטנים. אחד משך את השני, והיום ניתן לספור לפחות עשרה כאלה באזור התעשייה בעיר. הצעירים ניסו, התלהבו ובאו בהמוניהם. בבת אחת הלילות המנומנמים בעיר התעוררו לחיים והעיר רעננה הפכה למוקד חיי לילה חשוב עד כדי כך שצעירים מהרצליה ותל אביב נוהגים להגיע לבלות בה.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

כולם קיבלו בחיבוק ובהתלהבות את המצב החדש. העירייה, הצעירים, בעלי העסקים ואפילו ההורים שהעדיפו שילדיהם יבלו קרוב לבית, אבל נדמה כי עם כל הסיוע, פריחת העסקים ושביעות הרצון של הצעירים, לא ניתנה הדעת בצורה מספקת לנושא הביטחון. בשבוע בו אירע הרצח הנורא של יפתח גריידי ז"ל מחוץ למועדון ה"שש" בעיר, אומרים בעלי מועדונים באזור התעשייה, כי שירותי האבטחה העירוניים והמשטרתיים לא הותאמו לגידול הפתאומי במספר המבלים באזור. רוב המועדונים, בהם גם מועדון השש, נהגו לתגבר את המקום במאבטחים מעל לתקן הנדרש, אולם לכולם ברור כי נוכחות משטרתית קבועה במקום הייתה יכולה למנוע את הרצח.

"הכתובת הייתה על הקיר", אומר בעלים של מועדון ברעננה, "הפכנו למוקד של חיי לילה, אלפי צעירים מגיעים לכאן, אבל אין הרתעה משטרתית, כפי שצפוי היה שיהיה באזורים כאלה".

לפני מספר שבועות נפגשו בעלי המועדונים באזור התעשייה ברעננה עם נציגי המשטרה והעירייה ודנו בסידורי הביטחון במקום. המשטרה הציעה לסגור את המתחם בחגורת ביטחון, כך שכל רכב שייכנס יעבור בידוק ביטחוני. בעלי העסקים לא אהבו את הרעיון וחששו שנוכחות מאסיבית כזו תבריח את המבלים. הם מצדם דרשו סיור קבוע של ניידת במקום ולטענתם אף הציעו לשלם על זה, ובלבד שיובטח השקט, אולם לא הגיעו להסכמות."הייתה לנו ישיבה לפני מספר שבועות יחד עם מנהל התחנה", מספר אחד מבעלי המועדונים, "כל אחד אמר את מה שיש לו ורובנו טענו שצריכה להיות במתחם ניידת 24 שעות, שתיצור כוח הרתעה. אמרנו שאנחנו אפילו מוכנים לשלם לשוטרים שיישבו בתוך המועדונים, הכול בשביל ליצור הרתעה. אולי עכשיו אחרי מה שקרה זה אכן יקרה".

גורם במשטרה לא מקבל את הטענות. לדבריו, במהלך הפגישה הציעה כאמור המשטרה להפוך את האזור לאזור מאובטח שכל מי שייכנס אליו ייבדק, אבל גורמים שונים סירבו להצעה בגלל החשש שפרנסתם תיפגע. "הרעיון נלקח בזמנו מתקופות אחרות בנתניה, שבהן היו עומדים שוטרים מחוץ למסעדות ומועדונים מסוימים ובודקים כל מי שנכנס", אמר הגורם המשטרתי, "בסופי שבוע אנחנו מתגברים את המקום גם בניידות תנועה שבודקות שיכורים וגם בניידות סיור שאחראיות על הסדר ציבורי. יתרה מזאת, בעיר רעננה יש נקודת משטרה גדולה ובמרחק קצר משם יש תחנה גדולה של כפר סבא. אתה לא יכול לשים בכל רחוב ניידת משטרה, כי כל אחד אחר כך ירצה ניידת ליד הבית שלו".

"פעלנו לפי הספר"
במועדון השש שנסגר ל-30 יום על ידי המשטרה, מתקשים לעכל את מקרה הרצח שאירע כתוצאה מקטטה שהתפתחה בין שתי חבורות צעירים, אחת מגבעתיים והשנייה מרעננה. מדובר בבר קטן ודי מצליח אליו נהגו להגיע בעיקר חיילים. "אנחנו בהלם מוחלט, עצובים וכואבים ומשתתפים בצערה של המשפחה", מסרו בהודעה לתקשורת בעלי המקום. "בַּמָקום עובדת חברת אבטחה חיצונית, מקצועית ומוכרת שנשכרה על פי כל החוקים, והדרישות שהציבו הגורמים האחראיים ואף מעבר לכך. אנו משתפים פעולה עם גורמי המשטרה ונעמוד לרשותה ככל שנדרש".

בר השש היה מבחינת בעליו הגשמת חלום. כעת הם עדיין לא עוסקים בהסקת מסקנות ובעיקר מעכלים את המקרה הקשה שאירע. "הבעלים של השש כולם אנשים מאוד אחראיים שעושים את מה שאומרים להם ולכן ביקשו שיהיו באותו הערב ארבעה מאבטחים, יותר מהרגיל", סיפר גורם בחיי הלילה, "הם מזועזעים. עדיין בטראומה וטוענים שאסור שדברים כאלה יקרו".

שניים מבין ארבעת המאבטחים שהיו במועדון "שש" באותו ערב ביקשו במהלך השבוע לסיים את עבודתם בחברת "ארקס" בעקבות המקרה.

דור מאיר, מנהל החברה סיפר השבוע ל-mynet ו"ידיעות השרון", כי כל ארבעת השומרים שעבדו באותו ערב במועדון מתקשים לעכל את שהתרחש. "הם שבורים ומוטרדים, אני מקווה שהם לא יסיימו את עבודתם, כי הם באמת מאבטחים טובים שנמצאים עימנו כבר הרבה זמן. כמו כולנו כאן, אנו כואבים את כאבה של משפחת גריידי. אחד המאבטחים שדיבר איתי ציין שהוא מרגיש שהוא ניסה לעשות הכול בצורה הטובה ביותר ועדיין הטרגדיה הזו קרתה".מאיר טוען כי ה