המצב הכלכלי הקשה בו נמצאת עיריית רעננה, עומד לתת את אותותיו גם בחגיגות יום העצמאות הקרובות שיתקיימו בעיר. בתחילת השבוע בישרה הנהלת העירייה כי החגיגות יתקיימו השנה במתכונת צנועה וכי בין היתר, הוחלט לבטל את קונצרט מוצאי יום העצמאות המסורתי, שהתקיים בשנים האחרונות באמפי פארק רעננה ובפארק עצמו. כמו כן, הודיע ראש העירייה, זאב בילסקי, כי הוא מבטל את מצעד המחולות המתקיים בעיר מזה שנים ארוכות.

עוד ב-mynet:
בעקבות הפרשה: אייל גולן לא יוזמן לנתניה
מחכים לקבורה אזרחית: "המוות מפריד בינינו"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"במסגרת האחריות התקציבית שנטלנו על עצמנו, נקיים השנה חגיגות בעלות אופי קהילתי וצנוע", אמר בילסקי השבוע. "כולי תקווה כי הניהול הנכון והמבוקר יאפשר לנו בעתיד לחזור ולקיים אירועים אלה".

על פי החלטת העירייה מרבית החגיגות בערב יום העצמאות ייערכו ברחוב אחוזה, ברחבת יד לבנים ובמגרש חניון המשביר, בו יתקיימו מופעים לכל המשפחה. "זה לא בסדר שמבטלים אירועים המתקיימים בעיר כבר כל כך הרבה שנים", אומר טל, אחד מתושבי העיר.

"זה משהו שהפך למסורת בעיר ומייחד את העיר מערים אחרות. גם המופע וגם מצעד המחולות, בהשתתפות ילדי העיר, אלו אירועים שכולם מחכים להם ושהפכו להפנינג ענק לכל המשפחה. חותכים תקציבית אבל לא בשומן, לא איפה שצריך באמת. אני בטוח שיש מקומות אחרים בהם אפשר לקצץ"."מאז הבחירות ניכר שיש ניסיון להעצים מציאות מדומה, כאילו רעננה נקלעה למצב פיננסי קשה ויש צורך לצמצם בפעילויות שוטפות ובשירותים לציבור, כשבין היתר מדובר במצעד המחולות", אומר יו"ר האופוזיציה, חיים ברוידא. "למיטב ידיעתי, זה לא המצב ועשרות מיליוני שקלים אמורים להיכנס לקופת העיר מהפשרת הקרקעות בתקופת כהונתו של ראש העירייה הקודם, נחום חופרי. אני מקווה שאין כאן כוונה מכוונת ליצור בעיני הציבור תמונה שחורה ובעוד כמה חודשים, כאשר הקופה תתאזן כתוצאה מכניסת כספים מהיטלי ההשבחה, תכונס מסיבת עיתונאים כדי להלל ולשבח זאת כהישג של השלטון החדש".

לעומתו, טוענת סגנית ראש העירייה והממונהעל אגף תרבות, נוער ופנאי, רונית וינטראוב, כי דווקא החגיגות במתכונת המצומצמת, יחזירו את תחושת הקהילתיות והמשפחתיות לתושבי העיר. "המתכונת החדשה מביאה לידי ביטוי את העבודה הרבה שהושקעה בהקמת מתחמי פעילות, הנותנים ביטוי לכל קשת הגילאים ומאפשרים לכל קהילת רעננה לחגוג בצוותא, על פי טעמה וסגנונה ובעיקר, משיבים את אווירת החג לאחוזה, הלב הפועם של העיר", אומרת וינטראוב.

"יהיה מרגש מאוד לראות את הילדים ובני משפחותיהם חוגגים יחד באחוזה, לצד בני הנוער והצעירים, שיזכו לחגוג בדרך המבטאת את גילם באמפי פארק רעננה".

ראש העירייה, בילסקי, מסר: "ההחלטה לא הייתה פשוטה, מאחר שאנו מודעים לחשיבותם של האירועים בחיי העיר, אולם אין זה סוד שמצבה הכלכלי של העירייה קשה. בנסיבות אלה עלינו לנהוג בזהירות המתבקשת ומתוך חשיבה לטווח הארוך. לכן, במסגרת האחריות התקציבית שנטלנו על עצמנו, נקיים השנה חגיגות בעלות אופי קהילתי וצנוע, וכולי תקווה כי הניהול הנכון והמבוקר, יאפשר לנו בעתיד לחזור ולקיים אירועים אלה".