דרמה גדולה התחוללה בלילה בין שבת לראשון שעבר באזור התעשייה של רעננה, כאשר שני עובדים של פאב "השינקין" גילו כי פורצים לבית הקפה הסמוך, "קפה לנדוור", השייך לאותם בעלים ונמצא מספר מטרים ממנו, ברחוב הסדנה.

עוד ב-mynet:
לא לוקחות צ'אנס: הברמניות לומדות קרב מגע
בעקבות הפרשה: אייל גולן לא יוזמן לנתניה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

השניים, בעזרת קריאות לעברם של הפורצים ואיומים על דיווח למשטרה, הצליחו להבריח את ארבעת הפורצים ואף רדפו אחריהם לאורך מספר רחובות, עד שהפורצים, שיצאו ללא שלל אך גרמו נזק למקום, נעלמו.

הסניף הרענני של רשת בתי הקפה "לנדוור", נפתח ביום הראשון של שנת 2014, ומי שמחזיקים בזיכיון בית הקפה הם בעלי הפאב הסמוך, ביניהם גם חבר המועצה עידו דותן.

על פי עדותם של שני עובדי הפאב, הפריצה התרחשה בסביבות השעה שלוש וחצי לפנות בוקר ובמקום הסתובבו ארבעה אנשים כשהם לבושים בבגדים דומים, כשמסכות על פניהם ואחד מהם מחזיק אלת בייסבול.על פי השניים, הם ראו תחילה את מחזיק האלה, שתפקד ככל הנראה כשומר, בעוד שני חברי החוליה האחרים הסתובבו בתוך בית הקפה וחבר אחר ישב ברכב סמוך, שחיכה למילוט. על פי כל הגורמים, מדובר בחבורת פורצים מקצוענית שנטרלה את אזעקת המקום, הרסה את מצלמות האבטחה עוד בטרם החלה הפריצה ואם לא היו מופרעים על ידי שני העובדים, הייתה מצליחה לגנוב את הקופות מהמקום.

"כשיצאנו מהבר, פנינו ימינה עם הרכב ומיד ראינו ליד ה'לנדוור' רעול פנים עם אלה ביד", מספר אייל, אחד משני עובדי הפאב. "הבנו מהר מאוד שזה לא רעיון טוב להתקרב אל הפורצים ולהיות גיבורים. התקדמנו מעט ועצרנו ליד פאב ה"מרפיס" שבסוף הרחוב, התקשרנו לבעלי ה'לנדוור' והוא צלצל למשטרה. באותו הזמן צעקנו לעבר הפורצים ובשלב זה הם כבר הבינו שאנחנו רואים אותם וצעקו לחבר'ה בפנים להזדרז, נכנסו לרכב והחלו לנסוע".

בשלב זה, לדבריו, החל מרדף שלהם אחרי הפורצים, לאורך מספר רחובות, עד שהפורצים נמלטו. "הם נכנסו לרכב ונסעו במהירות, כשאנחנו דולקים אחריהם. בצומת הקניון הם נסעו ברמזור אדום ואנחנו חיכינו לירוק ואז הם נעלמו ואפילו לא הספקנו לרשום את מספר לוחית הרישוי של הרכב".

כפי הנראה, עירנותם של שני העובדים גרמה לכך שהפורצים לא יצאו עם כל השלל, אך בבוקר התברר כי הנזק שנעשה מוערך בכמה אלפי שקלים, וכלל את שבירת הדלתות של המקום, הריסת מערכת האזעקה והריסת מערכת ההגברה.

"הנזק הכספי הוא פחות חשוב מהנזק המוראלי", אומר דותן, ששיבח את פעולתם המהירה של עובדיו. "זה מקום חדש שעדיין בחיתוליו וזה לא פשוט. לא קל לקום בבוקר ולהגיע למקום בו השקעת את כל המרץ ולגלות אותו הרוס. התחושה היא כמו שפורצים לך הביתה, וזו הרגשה מאוד רעה".

בעקבות המקרה, העלה דותן רעיון להקמת סיירת מתנדבים של בעלי הפאבים, כדי להשגיח על עסקיהם. "זה רעיון שעלה בשיחות עם מספר בעלי פאבים אחרים ושיתפנו בו גם את יו"ר פארק המסחר ותעשייה, רואי דנילוביץ'", הוא אומר. "חשבנו שכדאי אולי שבכל לילה מישהו מאיתנו יסתובב באזור ויבדוק האם הכול בסדר".