מה שהחל כמשחק ילדים במהלך מסיבת יום הולדת של בני 13 בגינה הציבורית ברחוב החי"ל ברעננה, הסתיים במעשה ונדליזם שכלל התזת צבעי גואש על אנדרטה לזכרו של אמיר מאיר ז"ל, הדשא והאספלט הסובב אותה.

עוד ב-mynet:
התלמידים נחשפו לחומר הדברה ופונו לבית החולים
תלמידות כיתה ז' יצאו להתרים - והוטרדו מינית
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

ביום שישי שעבר התקיימה מסיבת יום הולדת בגינה הציבורית, בה נטלו חלק בני נוער בגילאי 13, גינה בה ניצבת האנדרטה לזכרו של מאיר, שנהרג בשנת 2000 בלבנון. לקראת השעה 18:00 בערב, נקראו למקום צוותי הסיירת העירונית על ידי שכנים, שהתלוננו על הרעש. משהגיעו הצוותים, הם נוכחו לגלות כי לא רק הרעש הפך למטרד, אלא גם המשחק בו שיחקו בני הנוער, שכלל זריקת צבעי גואש זה על זה, שהותזו גם על האנדרטה.בהוראת אנשי הסיירת, הפסיקו בני הנוער להתיז צבע לכל עבר והאם שארגנה את אירוע יום ההולדת הפסיקה את האירוע ויחד עם הילדים ניסתה לנקות את המקום, אך ללא הצלחה.

יש לציין כי, אירוע הההשחתה התרחש בסמיכות למועד אזכרתו של אמיר ז"ל, ביום ראשון השבוע, אז עלו קרובי משפחתו לקברו כדי לציין 14 שנה לנפילתו. מאיר, נפל בקרב בלבנון בראשית פברואר 2000 ובשנת 2001 נחנכה האנדרטה לזכרו בפינת הרחובות הח"יל והנשיאים. האנדרטה, הכוללת פסל בשם "אחי השותק", של הצייר והפסל מנשה קדישמן, נתרמה למשפחה לאחר שקדישמן שמע את סיפור נפילתו. עוד כוללת האנדרטה בריכה עם מפל מים, המהווה מזה שנים מקום מפגש לצעירים, בעיקר בסופי שבוע.

אחד מקרובי משפחתו של מאיר ז"ל, שהגיע לאחר האזכרה לאנדרטה, נדהם לגלות כי היא הושחתה. "זה מכעיס, אבל בסך הכול זה מעשה קונדס", הוא אומר. "מדובר במעשה של נוער שהשתולל. אני לא חושב שהיה כאן רצון לבצע מעשה ונדליזם וצריך לזכור שהאנדרטה הזו פה גם בשביל הילדים. ברגע שנודע לנו מה קרה, יצרנו קשר עם נציג מהעירייה, המטפל באנדרטה, וביקשנו ממנו שיטפל במצב וינקה את האנדרטה, כפי שהוא מבצע כבר לאורך השנים באופן מסור ואישי. הוא הבטיח לנו לבוא למחרת בבוקר וניקה את השאריות שנותרו".

מעיריית רעננה נמסר: "עיריית רעננה רואה בחומרה רבה כל ניסיון להשחתת רכוש ומגנה בכל תוקף את מעשה הוונדליזם. בכוונתנו לטפל במקרה במלוא החומרה. עם היוודע המקרה, דאגה עיריית רעננה לנקות את האנדרטה ולתקן הנזקים למקום".