טרור בעיר: אלמונים ריססו הלילה כתובות גרפיטי על קירות בית הכנסת הרפורמי של קהילת רענן ברעננה, בבית שמואלי. שתי הכתובות הן למעשה מסרים לפסוקים בתהילים ובמשנה לתורה של הרמב"ם אשר טוענים כי דרך הרפורמים אינה נכונה. בכתובות נכתב: "רמב"ם הלכות תשובה – פרק ג' – הלכה י"ד" וכמו כן: "'תהילים, פסוק כא-כב פרק-קלט"

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק
רעננה: ההורים שלחו חוקר פרטי לגן של בתם

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה סובל בית הכנסת הקיים כבר 11 שנה במקום מוונדליזם שכזה ובעבר הרחוק נופצו שמשותיו וכן נכתבו על קירותיו כתובות גרפיטי שונות. בעוד שבמשטרת כפר סבא פתחו בחקירת המקרה ראשי בית הכנסת הלכו ישר אל הספרים וגילו כי מדובר בהפניה לדברי הרמב"ם בו נטען כי לכופרים אין מקום בעולם הבא.רבה של הקהילה, תמר קולברג, סיפרה לכתבנו כי היא הייתה מזועזעת מהמקרה. "זה פשוט דבר נוראי, זה משחיט בניין כל כך יפה, עוד לפני שקראתי את המקורות ולאן זה מפנה אותנו, אמרתי לעצמי אוי. יכולתי לשער שזה לא מפנה לאהבה, הדבר הזה צריך להרגיז כל אדם שדוגל בחברה ישראלית דמוקרטית שפתוחה לכל ומאפשרת לכולם לחיות בדרך שלהם, חילונית, חרדית וכל הקשת באמצע".

רווית ענבר, מזכירת בית הכנסת שהגיעה בבוקר וגילתה את הכתובות סיפרה: "פשוט נדהמתי לראות את הכתובות הללו. הופתעתי כי אני כילידת רעננה רגילה שאנחנו חיים כאן כל הזרמים של הדת בשלום, ככה שזה נורא מצמרר שיש אנשים שבכוח רוצים להפוך אותך למי שאתה לא רוצה להיות".

ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי, גינה אף הוא את המעשה ואמר: "אני רואה במעשה הגרפיטי הזה, מעשה בזוי ושפל שיש לראות אותו בחומרה רבה ומגנה אותו בכל תוקף. כל פעולה להשחתת מבנה ציבור ובמיוחד מקום המשמש לתפילה מחזירה אותנו לתקופות חשוכות".