חוקר פרטי, תלונות במשטרה, פגישות בעירייה ותסכול גדול. הורים מרעננה טוענים כי הפכו לחסרי אונים נוכח יחסו של הצוות החינוכי בגן לבתם בת השש. ההורים שהגישו ביום ראשון השבוע תלונה במשטרה טוענים כי התנהלותן של הגננת והסייעת בגן גרמה לבתם בארבעת החודשים האחרונים, למצוקה נפשית של ממש. בגן ובמחלקת החינוך בעירייה מכחישים.

עוד ב-mynet:
תביעה: "הונתה אותי וגנבה ממני זרע"
כך תעזרו לילדים להתמודד עם מעבר ליישוב חדש
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בין כותלי הגן ידועה הילדה כילדה פעלתנית ואסרטיבית. "היא תמיד רוצה להיות ראשונה, תמיד רוצה להצליח", מסבירה האם, "צריך להסביר לה שלא תמיד צריך להיות ראשון, שלא תמיד יש לזה חשיבות". בבית, לעומת זאת וכפי שמדגישה האם, מדובר בילדה שקטה. בעקבות קטטות לכאורה וטיפול פסיכולוגי אותו עוברת הילדה בארבעת החודשים האחרונים, הבחינה האם, לטענתה, בשינויים חריגים בהתנהגות הבת ובאחד הימים חזרה מהגן כששריטות על פניה. "היא אמרה לי שהיא הרביצה לסייעת והיא החזירה לה, והראתה לי שריטות ביד", היא אומרת.האם המבוהלת, שהלכה לברר את העניין בסביבת הגן, נדהמה לשמוע מסייעת בגן הסמוך עד כמה חזקה הייתה הזעקה של בתה בעת שהסייעת שרטה את פניה. "היא שמעה את הצעקות שלה מהגן הסמוך ולא הבינה מה בדיוק קורה שם", אומרת האם, "החלק הכי נורא הוא שאחרי כמה זמן זה קרה שוב". במקרה אחר, עליו דיווחה האם, התקשרה הגננת לאם, לומר לה שבתה הסתבכה בקטטה עם ילד אחר בגן, והופרדה ממנו לאחר שירד לה דם רב ונפלה לה שן ראשונה. האם פנתה לעירייה והתלוננה על הגננת, שהכחישה באופן גורף את טענות האם.

בנוסף, מתלוננים הורי הילדה על מספר מקרים של התעללות רגשית ונפשית לכאורה, ביניהם מקרה בו נשאלה הילדה על ידי הסייעת האם היא מתקלחת עם הבנים או הבנות, ובמקרה אחר דיווחה האם כי הבת ננעלה בחצר הגן, ללא כל השגחה.

ההורים אף שכרו חוקר פרטי שהשקיף על הגן במשך כשבועיים והבחין, בין היתר, כי הבת הוצאה באחד המקרים למשך שמונה דקות לחצר, ואיש לא יצא אליה. לדברי האם, בתה נצפתה משתוללת, בוכה וצורחת, בעוד שהגננת עמדה והשגיחה על דלת הכניסה מבפנים. "כל הילדים צריכים לראות אותה בחוץ, כשהיא משתוללת ומתפרעת כך?", היא שואלת, ומעידה בצער שיתר הילדים בגן למדו לפחד מבתה, "כאילו היא מפלצת", אומרת האם.

ההורים גם מציינים כי "התקריות" התכופות שמתרחשות בגן מפריעות להם בעבודתם. "כל הזמן מתקשרים להריץ אותנו בגלל תקריות", אומרת האם, "בעלי כבר בא לקחת את הילדה ארבע פעמים באמצע היום".

ביום חמישי שעבר נפגשו ההורים עם נציגי העירייה, שהחליטו לקבל את גירסתו של הסגל החינוכי, ולאם הומלץ להמשיך בטיפול בבתה ולהפנותה לאבחון פסיכיאטרי.

בנוסף, הובטח להורים שאם יעבירו את בתם לגן אחר, תיפתר הבעיה. אף על פי כן, לדבריהם, בשלב זה מתקשים ההורים להעביר את בתם מהגן, משום שזוהי שנתה האחרונה בגן ילדים לפני כיתה א' ומשום שהם מתקשים לגזור עליה פרידה מחבריה. הצעותיהם של ההורים לטיפול בין כותלי הגן, לרבות הצבת מצלמות אבטחה אשר ימומנו מכיסם, נדחו על הסף.

"התחושה היא שיורקים עלינו", אומרת האם, שמאז הפגישה היא ובעלה החליטו להשאיר את הילדה בבית. "נמאס לנו לחשוב שיענישו אותה אם לא תתנהג יפה. זה כואב לי. אני רוצה לראות את הצד היפה שלה. כשהיא בבית היא שמחה ורגועה".

ממשרד החינוך נמסר: "מבדיקה מקצועית של הפיקוח והרשות המקומית אנו דוחים את הטענות בדבר אלימות של הצוות החינוכי בגן. צוות החינוך וגורמי המקצוע נמצאים בקשר רציף עם המשפחה".

מהעירייה נמסר: "אנו דוחים על הסף את הטענות בדבר אלימות של הצוות החינוכי בגן. לא נתקבלה כל פנייה מהמשטרה לגבי התלונה ואנו נמצאים בקשר עם המשפחה".

ממשטרת כפר סבא נמסר: "הנושא נמצא בבדיקה".