עד לאפריל האחרון חייו של אליעזר שמואלי מכפר סבא, בעליה של חנות לאלומיניום באזור התעשייה של רעננה, היו טובים מאוד לטענתו. הלקוחות הגיעו בהמוניהם, העסק עבד מצוין והכי חשוב: בכל בוקר כשהגיע לבניין סולל בונה ברחוב המלאכה 18 בעיר, הוא יכול היה לנשום אוויר צח. אלא שהחל מלפני חצי שנה, הוא חי לטענתו בסביבה מצחינה, לאחר שעיריית רעננה לדבריו אישרה למנהלי הבניין להניח את פחי האשפה שלהם בחזית העסק שלו.

עוד ב-mynet:
הרצליה: "ראש העירייה מפיץ תעמולה בבית הספר"
הכלב שעבר התעללות סגור בכלוב יותר משנה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"זו הייתה החלטה של מנהלי הבניין בחסות העירייה", הוא מסביר השבוע. "הם החליטו שמשום שאין דרך אחרת כמו בניית חדר אשפה בתוך הבניינים שכבר בנויים, כולם ירכזו את הזבל שלהם פה ומשאית תבוא לקחת אותו אחת ליום". כך לדבריו, לקחו מקומות חנייה שהיו לטובת הציבור, גידרו את המקום והניחו בו לא פחות מעשרה פחים ששייכים למפעלים במקום, כשביניהם מפעל בשר שמשליך במקום פגרים לדבריו ומפעל לגלידה שמוציא אל הפחים את הסחורה הפגומה שלו.

"העובדה שהמשאית בא לפה אחת ליום, לא ממש עוזרת לי כי רוב הזבל נערם גם אחרי הפינוי", מסביר שמואלי, "אנשים פה זורקים את הזבל ולעתים הוא אפילו נשפך מהפחים שכבר מצחינים מרוב שאף אחד אף פעם לא מנקה אותם". לדבריו הוא פנה בחודשים האחרונים אינספור פעמים לראש העירייה נחום חופרי, ובכל פעם קיבל מכתב תשובה כי העניין בטיפול. אנשי עירייה שנכחו במקום טענו בפניו כי הוא צודק, אך לדבריו לאחר שהם שבים למשרדם דבר לא נעשה."יואל עזרזר היה אמור לטפל בעניין בזמנו, אבל כולנו יודעים מה קרה איתו מאז", טוען שמואלי, "כל הפניות שלי לעירייה לא הזיזו דבר ואני שוקל לפנות לבית המשפט. אני פשוט מתקשה להבין למה יצרו לי כאן מזבלה מול העסק. למה לקחו מקומות חנייה קיימים ושמו בהם פחים? יש פה בבניין חצר משק, למה לא בונים שם חדר אשפה?".

רמי פיינשטיין שעובד בחברת "כולבי אלומיניום" הממוקמת בחנותו של שמואלי, טען אף הוא השבוע כי מאז שהפחים הועברו לשם אין דרך לחמוק מהסירחון
במקום. "זה נוראי, לפעמים פשוט הריח הוא בלתי נסבל ובא לך להקיא במהלך העבודה. זורקים פה בשר וחלב שמצחינים את המקום ובכל פעם שבאה רוח היא מעיפה את הריח לכיווננו. אני מרגיש שאני עובד בתוך מזבלה".

ברוך ברגר, מראשי ועד הבניין, לא מבין על מה המהומה: "קודם כל יש מרחק סביר בין החנות שלו לבין הפחים", הוא אומר. "בלי קשר, הוא לא צריך להתלונן עלינו, הרי אנחנו לא קבענו את מיקומם החדש אלא העירייה שהחליטה שהיא לא רוצה את הפחים בחזית אלא בצדו העורפי. שיפנה לעירייה".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "אנשי המקצוע בעירייה סיירו במקום מספר פעמים ובימים אלה נידונות חלופות למציאת פתרון הולם לפסולת מבתי העסקים במתחם. יודגש כי עד למציאת הפתרון, מקפידה העירייה לפנות כל יום את האשפה במקום וגם לנקות את המתחם".